UM Kielce: Weekend z Wysokimi w Kielcach
Kielce są tegorocznym gospodarzem ogólnopolskiego wydarzenia, w którym bierze udział niemal 120 osób należących do Klubu Wysokich z kraju i zagranicy. W piątek na Rynku w Kielcach uczestników zjazdu przywitały Bożena Szczypiór i Agata Wojda, zastępcy prezydenta Kielc. Goście spotkali się również z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą na Kadzielni.
- Cieszymy się, że odwiedziliście Kielce i naszą ziemię świętokrzyską, która oferuje wiele niezwykłych atrakcji. Życzę dobrego zwiedzania i wielu niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję, że zabierzecie z naszego miasta miłe wspomnienia i jeszcze nie raz będziecie chcieli tutaj powrócić powiedziała Bożena Szczypiór zastępca prezydenta Kielc.
- Nasze miasto jest bardzo przyjazne i bardzo życzliwe, to niezwykle zielone miejsce i mam nadzieję, że będziecie Państwo mogli to dostrzec i pokochacie Kielce, tak jak my je kochamy. Po tej wizycie, która myślę, że będzie dla Państwa udana, zapraszamy ponownie do Kielc ze swoimi znajomymi czy rodziną dodała Agata Wojda zastępczyni prezydenta Kielc.
Klub Wysokich działa od ponad 30 lat i liczy przeszło 2,5 tysiąca członków. To wyjątkowa społeczność skupiająca wysokie osoby nie tylko z Polski. Aby dołączyć do Klubu, kobiety muszą mieć minimum 180 cm, a mężczyźni 190 cm wzrostu.
- Dziękujemy Panu prezydentowi Bogdanowi Wencie za objęcie patronatem naszego Weekendu z wysokimi” Kielce 2021. Jest nam niezwykle miło, że miasto Kielce tak serdecznie nas przywitało i pomogło zorganizować nam to wydarzenie podkreśliła Agnieszka Ruclak.
Spotkania klubu organizowane są co roku w innym mieście. W ostatnich latach Wysocy odwiedzili: Świdnicę, Wrocław, Gdańsk, Sopot, a rok temu Toruń. Tradycją jest wybór najwyższych uczestników imprezy. W roku ubiegłym najwyższy mężczyzna miał 212 cm, a kobieta 196 cm.
W Kielcach gościmy członków Klubu Wysokich, którzy przyjechali m.in. z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Radomia, Włocławka, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Szczytna, Łodzi, Sandomierza, Świdnicy, Zduńskiej Woli, Rumii czy Bielska-Białej. Nie zabrakło też kielczan. W Weekendzie z Wysokimi” uczestniczą m.in. Państwo Barbara i Grzegorz Malcherek z Bielska-Białej. Poznali się sześć lat temu w Kielcach na zjeździe wysokich. Dokładnie dzisiaj świętowali tę rocznicę. W ubiegłym roku wzięli ślub.
- Ja mam 182 cm wzrostu, a mój mąż 192 cm. Kielce okazały się dla nas bardzo szczęśliwe i gdy tylko dowiedzieliśmy się, że i w tym roku będzie tutaj zjazd wysokich nie zwlekaliśmy z decyzją o przyjeździe. To tutaj w Kielcach zaiskrzyło między nami i tem powrót jest dla nas niezwykłym przeżyciem - podkreślają Barbara i Grzegorz Malcherek.
Przez cały piątek goście zwiedzali stolicę regionu, odwiedzili m.in. Kadzielnię, Muzeum Historii Kielc i Wzgórze Zamkowe. Na zakończenie spaceru po mieście z uczestnikami Weekendu z wysokimi spotkał się prezydent Kielc Bogdan Wenta.
- Zachęcam Państwa do ponownego odwiedzenia naszego pięknego miasta, które oferuje wiele atrakcji nie tylko w wakacje, ale również zimą. W Parku Kadzielnia gdy ściśnie mróz członkowie Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego i Geonatura Kielce, przygotowują lodospad. Ta zimowa atrakcja cieszy od kilku lat nie tylko sympatyków wspinaczki lodowej, ale również turystów z całego kraju - podkreślił prezydent Kielc Bogdan Wenta.
W piątek wieczorem odbędzie się Bal Wysokich, podczas którego wybrani zostaną najwyższa kobieta i najwyższy mężczyzna. W sobotę uczestnicy zjazdu będą poznawać Góry Świętokrzyskie.
Wizytę Klubu Wysokich koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej ratusza we współpracy z miejskimi instytucjami.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,24679,weekend-z-wysokimi-w-kielcach.html
Ostatnie Artykuły

Bezrobocie rośnie w powiecie kieleckim. W rejestrze jest 4 932 osoby

Industria zrobiła krok do tytułu. Kielce czekają na decydujący finał

Koszykówka 3x3 wraca na Rynek. W grze są nagrody i bezpłatny start

Geofestiwal rozkręcił Kadzielnię. Teraz czas na Wietrznię i Ogród Botaniczny

Ryby biorą mocniej. Bez karty wędkarskiej legalny połów się kończy

Strażacy z Kielc zebrali podium - kilka startów dało mocne wyniki

Trzy dekady pracy i śpiewu. W Nidzie świętowano morawicką inicjatywę

Ponad 200 seniorów ruszyło wokół zalewu. Rajd w Strawczynie miał mocny finał

Rowerowy peleton wrócił na trasę do Borkowa. Jubileusz przyciągnął tłumy

KCK uruchamia Artpospolitę i szuka najmocniejszych prac współczesnych

Ostatnia szansa na PIT w Kielcach. W puli 80 tysięcy złotych

Rodzinny festyn w parku. Rozmowa o uzależnieniach bez moralizowania
![[PIŁKA RĘCZNA] Orlen Wisła Płock – Industria Kielce 25:30 w finale ORLEN Superligi. Twarda bitwa na korzyść kielczan](/images/mecz/thumbnails/orlen-wisla-plock-industria-kielce-24052026-2530.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Orlen Wisła Płock – Industria Kielce 25:30 w finale ORLEN Superligi. Twarda bitwa na korzyść kielczan

Kadzielnia w pełnym gazie. Geofestiwal ruszył od sportów i emocji
Przydatne dane teleadresowe
- Świętokrzyski Urząd Celno-Skarbowy w Kielcach - kontakt, godziny, oddziały celne
- Kielecki Park Technologiczny - kontakt, oferta dla firm i tereny inwestycyjne
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach - kontakt, telefon kryzysowy, nadzór sanitarny
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach - kontakt, godziny, rejestry
- Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Kielcach - kontakt, godziny, odwołania
- Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach - kontakt, działalność i jednostki podległe
