Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Właściciele i kierownicy stacji kontroli pojazdów z powiatu kieleckiego spotkali się w Starostwie Powiatowym w Kielcach. W spotkaniu uczestniczył Cezary Majcher członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Obecny był również Artur Dudzic, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Kielcach. W sali audytoryjnej omawiano wyniki kontroli w stacjach kontroli pojazdów i obowiązujące przepisy prawa dotyczące badań technicznych.

Przypomniano m.in., że po zmianie przepisów zabronione jest umieszczanie zmniejszonych tablic rejestracyjnych na pojeździe, który nie ma zmniejszonego miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego na montaż takich tablic. Oznacza to, że jeśli auto ma wnękę na dużą tablicę, to ma posiadać właśnie taką tablicę.

Przypomniano również, że od lutego 2022 roku po zakupie używanego auta (jeżeli było już wcześniej zarejestrowane w Polsce) nie trzeba będzie zmieniać tablic rejestracyjnych. Warunkiem jest by były one czytelne i niezniszczone.

Podczas spotkania z przedstawicielami stacji kontroli pojazdów rozmawiano również o bieżących kwestiach budzących wątpliwości diagnostów oraz o właściwych sposobach postępowania w takich przypadkach. Uczulono również przedstawicieli SKP na zwracanie przez diagnostów szczególnej uwagi na właściwe ustawienie świateł w pojazdach. Nadchodzi jesień, coraz wcześniej zapada zmrok, a niewłaściwie oświetlone pojazdy mogą stanowić zagrożenie na drogach.

Celem spotkania w starostwie było także wypracowanie zasad współpracy pomiędzy stacjami kontroli pojazdów, a organem rejestrującym.