UM Kielce: Rowerowe inwestycje w Kielcach
Trwa budowa drogi rowerowej przy ul. Krakowskiej. Pierwszy fragment, o długości ok. 1100 m powstaje od granicy miasta do al. Górników Staszicowskich, zaś drugi 800-metrowy od Wojewódzkiego Domu Kultury do ul. Pakosz.
- Bliżej granicy miasta roboty są dużo bardziej zaawansowane, ponieważ tam wykonawca ułożył już blisko 1000 metrów masy bitumicznej na tej ścieżce. Na odcinku przy WDK w tej chwili trwa korytowanie, ustawianie obrzeży oraz robienie podbudowy - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.
Droga rowerowa przy ul. Krakowskiej to element dużego projektu pod nazwą Budowa i modernizacja sieci ścieżek rowerowych w gminie Kielce jako element zrównoważonej mobilności”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.2 promowanie strategii niskoemisyjnych oraz zrównoważona mobilność miejska ZIT KOF”, Oś priorytetowa 6 Rozwój miast”. Całkowita wartość Projektu wynosi 13 056 223,60 PLN, współfinansowanie UE do kwoty 8 677 200,00 PLN.
Wkrótce realizowany będzie kolejny projekt - Kielecki Rower Miejski, również z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Projekt Kielecki Rower Miejski”, oprócz budowy nowych dróg dla jednośladów, zakłada również uruchomienie miejskiej wypożyczalni. Zarządzać nią będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.
- Samych rowerów planujemy uruchomić co najmniej 250, z czego 25 rowerów elektrycznych, 5 rowerów typu tandem i 10 rowerów typu cargo. Rowery bedą 4. generacji czyli możemy je zostawić i wziąć z dowolnego miejsca na terenie miasta, natomiast pozostawienie roweru poza strefą parkowania będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami - informuje Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR.
W planach jest na początek 50 stacji do parkowania rowerów. Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na dostarczenie jednośladów i systemu do ich obsługi. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach chce uruchomić wypożyczalnię rowerów od 1 maja 2022 roku.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,25252,rowerowe-inwestycje-w-kielcach.html
Ostatnie Artykuły

Park Miejski wypełni się muzyką i zabawą. Dżem zagra w sobotni wieczór

Powiat kielecki szykuje nowe zabezpieczenia. W planach są strażacy, drogi i schrony

Kielce stawiają na naukowców z zagranicy. Nowa sieć ma przyciągać talenty

Basen Letni rusza z darmowym otwarciem i sportową sobotą

Święto Kielc ze sportową sceną i darmowymi kajakami na Stawie Miejskim

Przy DK42 powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Połączy Nowy Kazanów z Końskimi

Basen letni na Szczecińskiej otwiera sezon. Pierwszy dzień będzie darmowy

Pierwsze pasowanie na czytelnika w Kielcach - mały gest, wielka przygoda

Święto Kielc w ruchu. Korowód, taniec i bezpłatne kajaki przyciągną uwagę miasta

Kultura nie idzie na urlop - świętokrzyskie instytucje szykują lato

Pałki teleskopowe i wybita szyba na Baranówku - para wpadła tego samego dnia

Cztery linie pojadą inaczej na Warszawskiej. Zmiany ruszają w czwartek

Kadra U-16 ćwiczy w Kielcach. W lipcu ma wrócić na kolejne zgrupowanie

Kielce szykują się na upał. Miasto prosi o wodę dla zwierząt
Przydatne dane teleadresowe
- Pałacyk Zielińskiego w Kielcach - bilety, godziny, wystawy i wynajem
- Wydział Zamiejscowy Okręgowego Urządu Miar w Kielcach - kontakt, godziny, legalizacja przyrządów
- Parafia Świętego Krzyża w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kielcach-Słowiku - kontakt, historia, wyposażenie
- Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach - oferta, zapisy, kontakt
