TOP 5 zabiegów medycyny estetycznej

Na zmianę wyglądu decyduje się coraz więcej osób. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na odmłodzenie oraz znaczącą poprawę wyglądu. Istnieje wiele popularnych zabiegów, dzięki którym każda kobieta może poczuć się młodziej i piękniej. Jednak jakie są najczęściej wybierane zabiegi? Na jakie się najlepiej zdecydować?

Usuwanie zmarszczek mimicznych – czy warto się zdecydować?

Popularnym zabiegiem jest usuwanie zmarszczek zabiegiem z użyciem toksyny botulinowej. Dzięki temu zabiegowi można z łatwością usunąć kurze łapki, zmarszczki pionowe oraz zmarszczki poziome. Zabieg ten doskonale sprawdza się również do usunięcia zmarszczek skóry nosa.

Modelowanie twarzy – na jakie zabiegi się zdecydować?

Jednym z popularnych zabiegów, na który decydują się kobiety jest usuwanie zmarszczek na twarzy. Wiele kobiet w różnym wieku ma problem ze zmarszczkami mimicznymi. Można je usunąć bardzo szybko i skutecznie, decydując się na zabieg z kwasem hialuronowym. Zaletą tego zabiegu jest to, że pierwsze efekty widoczne są od razu. Jednak na efekt końcowy należy poczekać około dwa tygodnie. Dodatkowo zabieg ten jest mało inwazyjny i należy do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. To więc oznacza, że po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennych aktywności. Efekty osiągnięte po zabiegu usuwania zmarszczek mimicznych utrzymują się zazwyczaj od ośmiu do dwunastu miesięcy. Jednak wiele kobiet twierdzi, że widoczna poprawa była widoczna nawet przez osiemnaście miesięcy.

Modelowanie ust – jakie są najlepsze zabiegi?

Kolejnym zabiegiem, który cieszy się dużą popularnością jest modelowanie ust. Kobiety często marzą o tym, by mieć pełne i kształtne wargi. Udając się do gabinetu medycyny estetycznej można spełnić to marzenie i w łatwy sposób pozbyć się kompleksów. Panie w różnym wieku decydują się na zabieg powiększania ust, który wykonywany jest z pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg ten nie jest długi i należy do bezpiecznych. Efekty końcowe utrzymują się od sześciu do dwunastu miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że modelowanie ust to nie tylko ich powiększanie. Niektóre kobiety decydują się na zabieg nawilżania ust lub usuwania zmarszczek, które powstają dookoła warg. Można również zdecydować się na zabieg, którego efektem będzie podkreślenie konturu ust lub wyraźne poprawienie kolorytu warg.

Wiedząc już na jakie zabiegi można się zdecydować, warto wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Wyżej wymienione zabiegi są bezpieczne i mało inwazyjne.