Stefan Bąk członek Zarządu Powiatu w Kielcach uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w ramach XIX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

W auli CEART Wydziału Pedagogiki i Psychologii UJK w Kielcach odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa „Doświadczenie traumy w biegu życia rodziny”. Zorganizowano ją z okazji rozpoczynających się Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Tradycyjnie są one związane z obchodzonym w maju Międzynarodowym Dniem Rodziny i potrwają do końca miesiąca.

Konferencję poprzedziła Msza Święta odprawiona w kościele pw. Świętej Trójcy w Kielcach. Nabożeństwo celebrował ks. Kamil Banasik - Duszpasterz trzeźwości diecezji kieleckiej.

W programie spotkania znalazły się m.in. wykłady pt. „Meandry rodzinnego wychowania do pokoju” „Zdrowie zasobem rodziny w sytuacji zagrożenia i śmierci najbliższych” oraz „Traumatyczne emocje i doświadczenia związane z pandemia COVID-19”.

W tegoroczną akcję zaangażowało się wiele instytucji, w których można znaleźć pomoc m.in. z zakresu radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Fot. ŚUW Kielce