Z udziałem starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego oraz członka Zarządu Powiatu w Kielcach Stefana Bąka w tę niedzielę odbyła się XIV edycja sportowego święta. Impreza odbywała się na kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Lechowie, na terenie gminy Bieliny.

Różnorodne konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci - to wszystko czekało na fanów aktywnego spędzania czasu podczas - 14. edycji Święta Sportu w Lechowie.

Program przedsięwzięcia obfitował w konkurencje, w których zmierzyły się osoby w różnym wieku. Najdłużej trwały turnieje w piłkę nożną i siatkową. Cztery zespoły piłkarskie i trzy siatkarskie z werwą rozpoczęły rozgrywki, które zakończyły się przed godziną 15:00. Zwycięską drużyną w piłce nożnej został Piotrów, natomiast w siatkówce Trentino Krajków.

Swoją zręczność zaprezentowali zaproszeni goście w ramach Turnieju Zręcznościowego. W tej konkurencji, w kategorii VIP, pierwsze miejsce zajął Stefan Bąk.

Podczas turnieju odbyła się msza święta, podczas której kapelan LZS w Lechowie, ks. Roman Fodymski poświęcił figurkę św. Floriana, która znajduje się przed siedzibą strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lechowie. Figura - jak powiedział Prezes OSP w Lechowie Sławomir Bęben - jest wyrazem wdzięczności strażaków ochotników wobec mieszkańców za ufundowanie sztandaru dla OSP w Lechowie. O oprawę muzyczną mszy świętej zadbał chór parafialny z Makoszyna.

Jedną z niespodzianek tegorocznej imprezy było wręczenie pamiątkowych szalików kibica, ufundowanych przez pierwszego Prezesa LZS Lechów Zdzisława Dziarmagę. Wspólnie z obecnym Prezesem Zarządu Piotrem Stączkiem, wręczyli szaliki wójtowi Sławomirowi Kopaczowi, zaproszonym gościom, sponsorom oraz zasłużonym sportowcom LZS Lechów w przeciąganiu liny.

W międzyczasie można było spróbować wspaniałych kulinariów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lechowie oraz spróbować swojego szczęścia w konkursie wiedzy o sporcie w gminie Bieliny pn. „Rowerowy Los.”