Memoriał Zbigniewa Wojciechowskiego w badmintona odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii. Miejsce nie jest przypadkowe, bo patron wydarzenia był z nim szczególnie związany. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta kielecki Tomasz Pleban.

To pierwsze takie wydarzenie upamiętniające Zbigniewa Wojciechowskiego, dyrektora Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Kielcach, który zmarł nagle w sierpniu tego roku. W memoriale udział wzięli nauczyciele świętokrzyskich szkół. Pasją Zbigniewa Wojciechowskiego był sport, działał na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Był prezesem Świętokrzyskiego Związku Badmintona, a przez dwie kadencje członkiem zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu w Kielcach. W gminie Masłów utworzył dwie sekcje badmintona dla uczniów, w szkołach w Masłowie Pierwszym i Mąchocicach-Scholasterii.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in. Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki, Zbigniew Dolata, poseł na sejm RP, Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty, wicestarosta Tomasz Pleban, Beata Niziołek, dyrektorka Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego KO w Kielcach, Marta Mosiołek, kanclerz Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach, Szymon Baumel, dyrektor Schronisk Powiatowych, Mirosław Adamczyk, sekretarz Krajowego Związku Badmintona, Henryk Ślusarski, przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania sekcja krajowa, trenerzy: Andrzej Kowalski i Wacław Mozer oraz nauczyciele i dyrektorzy świętokrzyskich szkół. Wszyscy wzięli rakiety w dłoń i zmierzyli się na boisku w grze w badmintona.

Głównym organizatorem wydarzenia było Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Źródło i fot.: Urząd Gminy Masłów