Na placu przed kielecką katedrą odbył się koncert „Polska dziękuje #dobresłowa” z Oratorium Świętokrzyskim „Nie tylko o miłości z kazaniami w tle”. Na koncercie był obecny wicestarosta kielecki Tomasz Pleban. Starostwo Powiatowe w Kielcach było partnerem tego artystycznego wydarzenia.

Podczas spotkania odbyło się przedpremierowe wykonanie Oratorium Świętokrzyskiego „Nie tylko o miłości z kazaniami w tle”, dzieła stworzonego przez wiele osób, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu. W koncercie wystąpili soliści: Zofia Nowakowska, Sylwia Ziółkowska, Monika Urlik, Grzegorz Wilk, Andrzej Wiśniewski i Kuba Jurzyk. Wśród wykonawców byli muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Mieczysława Smydy, Chór Garnizonowy Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Chór Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, studenci Akademii Muzycznej w Krakowie (chóry przygotowali: Edyta Bobryk, Radosław Suliga i Askaniusz Garlicki) oraz Kielecki Teatr Tańca. Autorem muzyki był Maciej Nieć, słowa zaś przygotowali: Magdalena Sroka, Kuba Jurzyk i Marek Kazbyk. Narratorem był Adam Szymański. Podczas imprezy zaprezentowano obrazy Lucyny Gozdek. Dyrektorem artystycznym spektaklu była Edyta Bobryk.

Koncert „Polska dziękuje #dobresłowa” był jednocześnie zwieńczeniem kampanii społecznej wojewody świętokrzyskiego „#DOBRESŁOWA”, prowadzonej w tym roku w województwie świętokrzyskim i skierowanej głównie do młodzieży. Jej celem jest promowanie pozytywnego myślenia i zachęcanie, zwłaszcza młodych ludzi, do mówienia dobrych słów. To także propagowanie pozytywnych relacji międzyludzkich oraz walka z hejtem w internecie.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Wojewoda Świętokrzyski. Koncert współorganizowali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Polskie Radio Kielce.

Organizowane dotychczas przez wojewodę koncerty - pod wspólnym hasłem „Polska dziękuje” - odbyły się już dwukrotnie w Kielcach oraz w zamku Krzyżtopór w Ujeździe.