W sercu urokliwego Rykoszyna, gdzie tradycje i wspólnota są istotą życia społecznego, mieszkańcy świętowali wyjątkowe wydarzenie. Jubileusz 55-lecia Koła Gospodyń Wiejskich to nie tylko okazja do wspomnień i refleksji nad minionym ponad półwieczem, ale przede wszystkim święto jedności, zaangażowania i lokalnej tożsamości. Podczas wydarzenia grupa otrzymała także swój sztandar z wizerunkiem świętej Marty.

W tym wyjątkowym wydarzeniu brał udział Cezary Majcher - członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od mszy świętej, podczas której ks. Tadeusz Lalewicz, proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, poświecił sztandar nadany dla Koła Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie. Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, wyraził nadzieję, że św. Marta, która widnieje na sztandarze, otoczy swoją opieką wszystkie członkinie Koła. - Koło Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie od 55 lat pielęgnuje lokalne tradycje kulturowe. Jestem przekonany, że działalność koła nadal będzie się prężnie rozwijać. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim członkiniom za ich dotychczasowe osiągnięcia, których na swoim koncie mają bardzo dużo. Z zaangażowaniem działają nie tylko dla dobra gminy, ale również na rzecz całego województwa - mówił burmistrz Zbigniew Piątek. - Z okazji jubileuszu życzę, aby koło działało równie prężnie jak dotychczas, rozsławiając tradycje kulturowe naszego regionu. Życzę wytrwałości i sukcesów, żeby ta dobra passa trwała dalej, a w życiu osobistym zdrowia, bo ono jest najważniejsze. Niech widniejąca na sztandarze koła święta Marta otacza opieką wszystkich członków Kola Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie - życzył burmistrz Zbigniew Piątek.

Podczas pięknego jubileuszu Koło Gospodyń Wiejskich z Rykoszyna otrzymało sztandar, na którym widnieje Święta Marta. Sztandar został sfinansowany z budżetu gminy Piekoszów. - Sztandar jest symbolem naszej ciężkiej pracy oraz dziedzictwa tych, którzy założyli to koło. Niestety, wielu z nich już nas opuściło, inni borykają się z problemami zdrowotnymi i przebywają w domach. Niemniej jednak, informacja o nadaniu sztandaru sprawiła im ogromną radość - podkreśla prezes KGW w Rykoszynie Danuta Kotwica, która złożyła też podziękowania na ręce burmistrza Zbigniewa Piątka oraz radnych Rady Miejskiej w Piekoszowie na czele z przewodniczącą Barbarą Drogosz za sfinansowanie sztandaru.

- Życzę, aby entuzjazm i radość, z jaką działacie, nigdy was nie opuszczały. Niech kolejne lata przyniosą jeszcze więcej sukcesów, spełnienia i wzajemnego wsparcia w waszej społeczności - życzyła Barbara Drogosz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Piekoszowie. Do życzeń dołączył się także wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Mieczysław Gębski oraz członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezary Majcher. - Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia. Niech te lata, które minęły od założenia koła, stanowią dowód niezłomnej pasji, zaangażowania i miłości do tradycji - życzył członek Zarządu Cezary Majcher.

Koło Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie zostało założone w 1968 roku i jest najstarszym kołem działającym na terenie Miasta i Gminy Piekoszów. W działalność koła zaangażowane jest łącznie aż 40 osób. Członkowie od lat odnoszą liczne sukcesy w wielu konkursach na arenie województwa i kraju, podtrzymują i kultywują tradycje ludowe, przyczyniając się tym samym do promocji gminy Piekoszów.