Szukasz najwyższej jakości maszyn na budowę? Zajrzyj do wypożyczalni sprzętu budowlanego w Kielcach!

Mogłoby się wydawać, że wynajem sprzętu budowlanego to proste, niewymagające zbyt wiele czasu zadanie. Wystarczy tylko znaleźć właściwą firmę w sieci, zadzwonić, dogadać szczegóły i odebrać urządzenie, prawda? Niekoniecznie! Trzeba zwrócić jeszcze uwagę na co najmniej kilka ważnych zmiennych. Jakich? O tym w dalszej części artykułu!

Sprzęt budowlany na wynajem? Wybór jest ogromny!

Tak samo jak w wielu innych segmentach rynku, kluczowa jest nie tylko cena, ale i doświadczenie oferenta oraz urządzenia, jakie wypożycza. Nie jest trudno wynająć np. koparkę czy walec budowlany. Prawdziwą sztuką jest wypożyczyć w atrakcyjnej cenie urządzenie w miarę nowe, utrzymane w świetnym stanie technicznym.

Profesjonalne firmy, gdzie można wypożyczyć sprzęt budowlany już od dawna nie adresują swojej oferty tylko do przedsiębiorców, np. firm budowlanych czy podwykonawców wielkich konsorcjów, którzy budują strategiczne dla państwa czy regionów inwestycje, np. autostrady czy obwodnice aglomeracji miejskich.

Dziś bez trudu można wynająć tam też nieco mniejsze urządzenia, w tym takie, które pomogą Ci wyremontować mieszkanie lub dom. Można więc szybko wypożyczyć wkrętarki, szlifierki, młoty udarowe, ale i osuszacze czy generatory prądu. Z pełną ofertą takiej wypożyczalni sprzętu budowlanego w Kielcach zapoznasz się tutaj: https://www.drial.pl/wypozyczalnia-sprzetu-budowlanego-kielce/.

Profesjonaliści, jak Drial, mają w swojej ofercie między innymi:

  • pompy (do igłofiltrów, ściekowe, zatapialne, wysokociśnieniowe),
  • podnośniki (masztowe, nożycowe, teleskopowe, zasilane energią elektryczną oraz benzyną lub olejem napędowym),
  • zagęszczarki, minikoparki, wozidła budowlane, walce,
  • nagrzewnice, wentylatory,
  • odkurzacze przemysłowe,
  • myjki ciśnieniowe,
  • przetwornice, zacieraczki, zbiorniki na beton.

To rdzeń oferty, po którym poznasz, że masz do czynienia z zawodowcami, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą, że park maszynowy musi być odpowiednio rozbudowany. W ten sposób bez trudu wykonasz praktycznie każdą inwestycję, korzystając z maszyn dostępnych w jednej konkretnej firmie, bez tracenia czasu na poszukiwania i dalekie dojazdy.

Chcesz wykonać prace szybko? Stawiaj na jakość!

Po czym najprościej poznać, że oferent wie, że jego park maszynowy utrzymany jest w bardzo dobrym stanie technicznym? Liczy się nie tylko pierwsze wrażenie, ilość oficjalnie wyjeżdżonych roboczogodzin, którą niektóre działalności udostępniają potencjalnym zainteresowanym, ale i zapisy zawarte w umowie.

Doskonale byłoby, gdyby znalazła się tam wzmianka o tym, że w razie awarii sprzętu, najmujący jest zobowiązany do darmowego dostarczenia pod wskazany adres innego, sprawnego urządzenia – o takich samych lub zbliżonych parametrach technicznych. Tylko działalności, które są pewne swoich maszyn, zawrą tam taki zapis.

Upewnij się też, kto odpowiada za transport urządzeń na plac budowy oraz ich późniejszy odbiór. O ile każdy bez większego problemu będzie w stanie przewieźć w bagażniku np. kilka szlifierek czy wiertarek, tak transport walca lub zwyżki wymaga już pewnego wsparcia logistycznego.

Jeśli nigdy się tym nie zajmowałeś, zachodzi poważna obawa o to, że stracisz sporo cennego czasu i pieniędzy. Właśnie dlatego idealnie byłoby, gdyby za transport odpowiadał wynajmujący.

Wartością dodaną będzie też sporo oficjalnych przedstawicielstw znajdujących się w Twojej bliskiej okolicy. Wszystkie zwyżki i minikoparki z Kielc zostały już wypożyczone? Spokojnie, nie musisz rozpoczynać poszukiwań od nowa. Możesz skorzystać z innych punktów sieci Drial, na przykład tych znajdujących się:

  • w Krakowie,
  • w Sosnowcu,
  • w Rawie Mazowieckiej.