Wspaniały występ Kapeli ZPiT Żeromszczyzna dla seniorów!
Ogniste serca i niezachwiana tradycja – młodzi artyści ożywiają scenę lokalną!
  • Młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności w ramach Powiatowego Dnia Babci i Dziadka.
  • Kapela ZPiT Żeromszczyzna wprowadza świeży powiew do folkloru świętokrzyskiego.
  • Wspólne pasje i talent członków zespołu owocują szeregiem nagród na konkursach i festiwalach.

Pełni pasji i zarażający entuzjazmem, młodzi wykonawcy z Kapeli ZPiT Żeromszczyzna, pod batutą Grzegorza Michty, zawładnęli niedawno sceną lokalnego ośrodka kultury, ofiarowując publiczności barwny spektakl ludowych melodii. Ich występ, okraszony bogactwem folklorystycznych dźwięków, stanowił serce obchodów Powiatowego Dnia Babci i Dziadka, jednocząc miłośników tradycji i regionalnego dziedzictwa.

Tworząc wyjątkową mozaikę talentów, zespół składa się z Michałiny Cedro, Franciszka Jasińskiego, Julii Marzec, Nadii Michty, Aleksy Michty, Sandry Nowakowskiej, Katarzyny Sobczyk oraz Grzegorza Michty – duszy zespołu i jego artystycznego przewodnika. W ich wykonaniu, klasyki takie jak "Z narodzenia Pana" czy "Gore Gwiazda" zyskały nowe, żywiołowe oblicze, czego dowodem była entuzjastyczna reakcja zgromadzonej publiczności.

Tańczące płomienie ludowych rytmów rozpalają nie tylko serca seniorów, ale i jury prestiżowych konkursów. W swoim dorobku Kapela może poszczycić się licznymi wyróżnieniami, w tym zdobyciem I miejsca na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach kolęd i pastorałek, co świadczy o ich wyniosłym poziomie artyzmu. Szczególną uwagę zwróciło się na ich ostatnie triumfy, takie jak Złota Gwiazda Betlejemska czy Grand Prix na IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Wzorcowy obraz tego, jak pokolenie młodych adeptów sztuki może odświeżyć i nieść dalej skarby kultury ludowej, stanowi inspirację dla mieszkańców i dowód na to, że tradycje regionu świętokrzyskiego mają się świetnie.


Źródło: Powiat Kielecki