Alan Nowak z Woli Kopcowej wyróżniony w międzynarodowym konkursie organowym
Wśród lokalnych talentów muzycznych Woli Kopcowej pojawiła się nowa gwiazda - Alan Nowak, który skradł show na międzynarodowej arenie. Jego pasja oraz niesamowite umiejętności gry na organach zaowocowały wyróżnieniem na prestiżowym konkursie "Pro Bohemia" w Ostravie, co jest znaczącym osiągnięciem nie tylko dla niego, ale również dla naszej społeczności.
  • Alan Nowak zdobywa wyróżnienie na 22. Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej "Pro Bohemia".
  • Od 6 roku życia rozwija swoje muzyczne talenty, początkowo na skrzypcach, a następnie na organach.
  • Alan jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach i praktykuje w Kościele pw. Świętej Trójcy.
  • Planuje kontynuować edukację muzyczną, marząc o karierze związanej z muzyką.

Alan Nowak, czerpiący natchnienie z każdego dźwięku wytwarzanego przez organy, początkowo związany był ze skrzypcami. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w wieku sześciu lat, jednak fascynacja możliwościami brzmieniowymi organów przekierowała jego muzyczne zainteresowania. "Na organach gram dopiero od dwóch lat, ale już mogę powiedzieć, że to jest to, co mnie najbardziej uszczęśliwia" - podkreśla Alan.

Swój talent i umiejętności doskonali pod okiem dr hab. Pawła Wróbla w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Kielcach, a także poprzez praktyki w kościele. Jego zaangażowanie i ciężka praca zaowocowały sukcesami nie tylko na arenie międzynarodowej, ale i krajowej, gdzie również zdobył uznanie. Alan nie ukrywa, że muzyka to jego przyszłość: "Chciałbym związać swoją przyszłość z muzyką, dlatego zdecydowałem, że będę zdawał do Akademii Muzycznej".

Wspólnota Woli Kopcowej ma powody do dumy - Alan Nowak pokazuje, że z pasją i determinacją można osiągnąć międzynarodowy sukces, będąc jednocześnie inspiracją dla innych młodych talentów naszego regionu. Gratulujemy Alanowi i z niecierpliwością obserwujemy jego dalsze muzyczne kroki.


Opierając się na: Powiat Kielecki