Dzień Flagi w Kielcach zakończony paradą musztry

W dniu, gdy flaga staje się symbolem jedności, nasze społeczności lokalne świętują z patriotycznym duchem. W całej Polsce, 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi, podkreślając wartości, które reprezentuje nasz narodowy symbol odwagę, wolność oraz wspólną historię.
- Uroczystości z okazji Dnia Flagi zgromadziły mieszkańców i oficjeli.
- Wojewoda Świętokrzyski, Józef Bryk, wygłosił przemówienie, podkreślając znaczenie flagi dla Polaków.
- Przy Technikum Zawodowym im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ odbył się pokaz musztry paradnej.
- Flagi narodowe zawisły nie tylko na urzędach, ale i na wielu prywatnych domach, świadcząc o patriotyzmie mieszkańców.
W swoim przemówieniu wojewoda Józef Bryk zwrócił uwagę na wyjątkowy charakter obchodów: Dziś już nikt za polską flagę nie musi oddawać życia. Wszyscy za to możemy manifestować nasz patriotyzm i cieszyć się, że jesteśmy Polakami. Te słowa oddają ducha współczesnego patriotyzmu, który łączy, a nie dzieli, i który pozwala każdemu z nas wyrazić dumę z bycia częścią naszej narodowej wspólnoty.
Symbolika naszej flagi, jak przypomniał wojewoda, jest głęboko zakorzeniona w polskiej historii. Biel symbolizuje szlachetność i czystość, a czerwień odwagę i waleczność. Przemówienie podkreśliło także rolę flagi w trudnych momentach historii Polski, kiedy to barwy biało-czerwone były symbolem nadziei i niezłomności.
Obchody Dnia Flagi są okazją do refleksji nad naszym dziedzictwem oraz nad tym, jak ważne jest pielęgnowanie narodowych symboli, które są odzwierciedleniem naszej przeszłości oraz aspiracji na przyszłość. Warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, jak wielkie znaczenie mają te barwy dla każdego z nas.
Zakończenie uroczystości stanowił pokaz musztry paradnej, który zaimponował zgromadzonym i był pięknym hołdem dla naszej flagi. To przypomnienie, że patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów, a szacunek dla symboli narodowych jest czymś, co łączy pokolenia Polaków.
Niech biało-czerwona zawsze powiewa dumnie nad naszym krajem, przypominając nam o naszej historii, tradycji i wspólnej przyszłości. Niech żyje Polska!
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
![]()
Ostatnie Artykuły

Trawniki w Kielcach będą rosły wyżej. Powodem są utrzymujące się upały

Upały w powiecie kieleckim. Termometry mogą wskazać nawet 38°C

Kolorowe donice zamiast ciężkiego sprzętu. Nowy plan dla Skweru Wolontariuszy

Paszport przed wyjazdem. W Kielcach i Ostrowcu załatwisz go na dwa sposoby

Prawie 5,6 mln zł na drogi. Siedem gmin czeka na umowy

Nowe mieszkania KTBS w Kielcach. Pierwsi lokatorzy czekają na klucze

Betonowy plac zostanie zastąpiony. Przy Wielkopolskiej powstanie miejsce dla całych rodzin

Dzieci i młodzież popływają za darmo na krytych basenach

Botaniczna Piątka wraca do Kielc. Dziesiąte urodziny cyklu i biegi dla dzieci

Trzech nietrzeźwych kierowców w okolicach Kielc - jeden uciekł pieszo

Industria Kielce zna rywali i terminarz Ligi Mistrzów. Start w Hali Legionów

Korona szykuje się na Legię. Ćwiczyła stałe fragmenty gry

354 więźniów odzyskało wolność. Kielczanie przypomnieli akcję „Szarego”

Burze nad Kielcami. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach - zajęcia, zapisy i kontakt
- Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach - adres, kontakt i zakres działalności
- Komisariat Policji IV w Kielcach - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Urząd Statystyczny w Kielcach - kontakt, godziny, sprawozdania i dane regionalne
- Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach - kontakt, godziny, oferta terapeutyczna
- Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach - zajęcia, zapisy i kontakt
