Gratulacje dla młodych historyków od wicewojewody

Młodzi historycy z naszego regionu zdobyli niezwykłe osiągnięcia w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego. Konkurs ten, znany z wysokiego poziomu trudności, przyciągnął wielu uczniów, którzy wykazali się imponującą wiedzą na temat historii Polski w latach 1768-1864.
- Wicewojewoda Michał Skotnicki gratulował laureatom i finalistom konkursu.
- Ośmioro uczniów z naszego regionu wzięło udział w etapie wojewódzkim.
- Troje uczniów zdobyło tytuł finalisty, a pięcioro zostało laureatami.
- Gala finałowa odbędzie się na początku czerwca.
W minionym tygodniu wicewojewoda Michał Skotnicki spotkał się z młodymi pasjonatami historii, aby osobiście pogratulować im sukcesów w konkursie. Konkurs ten, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i upowszechnianie wiedzy o historii wojskowości.
Cieszę się, że mogę pogratulować wam wiedzy, jaką zdobyliście. To bardzo ważna rzecz wiedzieć, skąd się pochodzi i jakie były losy naszego państwa. Wiele się działo także na terenie naszego regionu, tu historia jest wokół nas. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, ale jeszcze bardziej gratuluję zwycięzcom, którzy będą reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym. Trzymamy za was kciuki i liczymy, że będziecie tam również na podium mówił wicewojewoda do swych gości.
W tegorocznym etapie wojewódzkim wzięło udział ośmioro uczniów z naszego regionu. Troje z nich zdobyło tytuł finalisty, a pięcioro zostało laureatami. Te osiągnięcia świadczą o ogromnej wiedzy i zaangażowaniu młodych historyków oraz ich nauczycieli, którzy również zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
Podziwiam was za wiedzę, odwagę i wytrwałość w dążeniu do celu i za ogrom pracy, jaką wykonaliście, by osiągnąć sukces. Gratuluję waszym rodzicom i opiekunom powiedziała wicekurator oświaty Grażyna Dekiel.
Konkurs, skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów branżowych szkół I stopnia, ma nie tylko rozwijać zainteresowanie historią, ale także kształtować umiejętności krytycznego myślenia i pracy ze źródłami historycznymi. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy o historii oręża polskiego oraz do promowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.
Gala finałowa, podczas której wyłonieni zostaną najlepsi młodzi historycy z całego kraju, odbędzie się na początku czerwca. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im dalszych sukcesów!
Według informacji z: Urząd Wojewódzki
Ostatnie Artykuły

Winnica wycofuje prośbę o autobusy. Spór znika z kieleckiej sesji

Kanada na pierwszym planie przed MSPO. W Kielcach padły ważne deklaracje

Dzieci z Kielc projektowały ekologiczne gry – nagrody już rozdane

Sześć gmin dołącza do bibliotecznej współpracy z powiatem

Sołtysi szykują zjazd. W starostwie padły pierwsze ustalenia

Uczniowie z Dwójki na dużej scenie. Spektakl niósł wzruszenie i pomoc chorym dzieciom

Rolki, taniec i pomaganie. Festyn w Bazie Zbożowej z mocnym programem

Kubuś rusza na festiwale. „Spowiedź w drewnie” ma mocny sezon

Przerwa w e-usługach geodezji potrwa dwa dni. Trwa aktualizacja oprogramowania

Kielczanie wskażą najcenniejsze miejsce na planszy Monopoly. Rusza plebiscyt

W Sędziejowicach świętowano 25 lat kapłaństwa księdza Tomasza Kałuskiego

77 milionów złotych na kompetencje. W regionie szykują nowe szkolenia

Pakiety medyczne a codzienna profilaktyka – jak wyrobić nawyk dbania o zdrowie?

Szybki dostęp do lekarza – jak wpływa na bezpieczeństwo zdrowotne?
Przydatne dane teleadresowe
- Środowiskowy Dom Samopomocy Typu B w Kielcach - kontakt, oferta zajęć i zasady przyjęcia
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Kielcach - kontakt, godziny, zajęcia dla nieletnich
- Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach - adres, kontakt, e-usługi
- Parafia św. Wojciecha w Kielcach - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Kielcach-Podhalu - kontakt, historia, grupy parafialne
- Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach - bilety, godziny, zajęcia dla dzieci
