Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w Kielcach 27 maja

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wyruszył na trasę po regionie, zatrzymując się w Kielcach. Mieszkanki miasta będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, które mogą uratować życie. Zadbaj o swoje zdrowie i sprawdź, kiedy i gdzie możesz wykonać mammografię oraz cytologię.
- Mobilna pracownia diagnostyczna ŚCO w Kielcach 27 maja.
- Bezpłatne badania mammografii dla kobiet w wieku 45-74 lat.
- Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-64 lat.
- Konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.
Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, znana jako Cyto Maniek, zatrzyma się w Kielcach 27 maja. W godzinach od 10 do 16, przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, kobiety będą miały możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych: mammografii i cytologii.
Warto podkreślić, że w mobilnej pracowni znajduje się nowoczesny cyfrowy mammograf oraz gabinet położnej, co gwarantuje wysoką jakość diagnostyki. Bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku od 45 do 74 lat i powinna być wykonywana co dwa lata. Nowe wytyczne, obowiązujące od 1 listopada 2023, wykluczają z programu kobiety z dziedzicznie uwarunkowanym ryzykiem zachorowania na raka piersi lub raka jajnika. Te pacjentki są objęte specjalnym programem opieki nad rodzinami z wysokim ryzykiem genetycznym.
Cytologia, będąca kluczowym badaniem w profilaktyce raka szyjki macicy, jest dostępna dla kobiet w wieku od 25 do 64 lat. Badanie to powinno być powtarzane co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii: konwencjonalna oraz na podłożu płynnym, co zapewnia dokładniejszą diagnostykę.
Aby skorzystać z badań, należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL oraz dokonać wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 661 911 300. Pacjentki z objawami zakażenia dróg oddechowych są proszone o noszenie maseczki przed wejściem do pracowni.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii przypomina, że diagnostyka w cytomammobusie jest całkowicie bezpieczna. Personel jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 i przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych. Sprzęt jest dezynfekowany po każdym badaniu, a pacjentki umawiane są na konkretne godziny, aby uniknąć kolejek.
Według informacji z: Urząd Miasta w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Winnica wycofuje prośbę o autobusy. Spór znika z kieleckiej sesji

Kanada na pierwszym planie przed MSPO. W Kielcach padły ważne deklaracje

Dzieci z Kielc projektowały ekologiczne gry – nagrody już rozdane

Sześć gmin dołącza do bibliotecznej współpracy z powiatem

Sołtysi szykują zjazd. W starostwie padły pierwsze ustalenia

Uczniowie z Dwójki na dużej scenie. Spektakl niósł wzruszenie i pomoc chorym dzieciom

Rolki, taniec i pomaganie. Festyn w Bazie Zbożowej z mocnym programem

Kubuś rusza na festiwale. „Spowiedź w drewnie” ma mocny sezon

Przerwa w e-usługach geodezji potrwa dwa dni. Trwa aktualizacja oprogramowania

Kielczanie wskażą najcenniejsze miejsce na planszy Monopoly. Rusza plebiscyt

W Sędziejowicach świętowano 25 lat kapłaństwa księdza Tomasza Kałuskiego

77 milionów złotych na kompetencje. W regionie szykują nowe szkolenia

Pakiety medyczne a codzienna profilaktyka – jak wyrobić nawyk dbania o zdrowie?

Szybki dostęp do lekarza – jak wpływa na bezpieczeństwo zdrowotne?
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich w Kielcach - kontakt, usługi i przyjęcie
- Placówka Straży Granicznej w Kielcach - kontakt, procedury dla cudzoziemców i zasady przekraczania granic
- Parafia bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Sąd Okręgowy w Kielcach - kontakt, godziny, wydziały i załatwianie spraw
- Kościół św. Karola Boromeusza na Karczówce w Kielcach - msze, kancelaria, zwiedzanie
- Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach - kontakt, opłaty, przyjęcie
