Gratulacje dla świętokrzyskich strażaków-złotych medalistów
Wojewoda Józef Bryk osobiście pogratulował strażakom z województwa świętokrzyskiego, którzy triumfowali w krajowej klasyfikacji generalnej podczas 40. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. Zawody odbyły się w Częstochowie, a sukces naszych strażaków jest dowodem ich zaangażowania i determinacji.

Wyjątkowe osiągnięcie świętokrzyskich strażaków

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego, składająca się z 11 strażaków z różnych jednostek Państwowej Straży Pożarnej (PSP) z regionu, zdobyła złote medale podczas 40. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. Drużyna, w skład której wchodzili zawodnicy z Kielc, Jędrzejowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Włoszczowy, Skarżyska-Kamiennej, Staszowa i Końskich, pokazała niezwykłe umiejętności i determinację.

Wojewoda wyróżnia najlepszych

Wojewoda świętokrzyski, Józef Bryk, nie krył dumy z osiągnięć naszych strażaków. Podczas ceremonii wręczenia nagród powiedział: „Z ogromną przyjemnością wyróżnimy strażaków, którzy, oprócz swojej codziennej trudnej służby, potrafią znaleźć czas, by z zaangażowaniem uczestniczyć w zawodach, dając tym samym przykład i inspirację innym strażakom oraz młodym pokoleniom. Reprezentanci naszego województwa nie pierwszy raz startują z sukcesami w zawodach nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Serdecznie gratuluję”. Wojewoda wręczył złotym medalistom symboliczne upominki.

Wyzwania i konkurencje na międzynarodowej arenie

Zawody odbyły się 13 i 14 czerwca w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W rywalizacji wzięło udział 21 drużyn i 182 zawodników, którzy zmierzyli się w wymagających konkurencjach, takich jak wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni, stumetrowy pożarniczy tor przeszkód, sztafeta pożarnicza 4 x 100 metrów z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenia bojowe. W zawodach uczestniczyli także strażacy z Czech, Słowacji i Mołdawii, co dodatkowo podnosi rangę osiągnięć naszej drużyny.

Stałe sukcesy świętokrzyskiej reprezentacji

W spotkaniu uczestniczył także dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego, Ireneusz Piasecki, oraz komendant wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek. Komendant podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat reprezentacja województwa świętokrzyskiego dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce i dwukrotnie drugie miejsce w tych zawodach. –„To ogromny sukces nie tylko dla kadry sportowej naszego regionu, ale dla wszystkich zaangażowanych w krzewienie kultury fizycznej wśród funkcjonariuszy PSP. Sprawny strażak to strażak skuteczny” – mówił komendant.

Międzynarodowe doświadczenia i kolejne sukcesy

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego nie tylko odnosi sukcesy na krajowym podwórku. Jak poinformował Krzysztof Ciosek, drużyna wzięła również udział w międzynarodowych zawodach sportowo-pożarniczych na Słowacji, gdzie w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce, a w konkurencji „ćwiczenie bojowe” zdobyła pierwsze miejsce.

Sukcesy świętokrzyskich strażaków na arenach krajowych i międzynarodowych są dowodem na ich profesjonalizm i zaangażowanie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Opierając się na: Urząd Wojewódzki w Kielcach