Kolejność występów w Ciekotach przed powiatowym przeglądem folkloru

Już w najbliższą niedzielę Ciekoty staną się areną wyjątkowego muzyczno-tanecznego święta! 29 czerwca od godziny 13:00 amfiteatr Szklanego Domu wypełni się dźwiękami i barwami ludowej tradycji, gdy na scenie pojawi się aż 29 zespołów i solistów walczących o awans do prestiżowego przeglądu w Chmielniku.
- Ciekoty zapraszają na niezwykłe prezentacje folkloru w amfiteatrze Szklanego Domu
- Pełna lista uczestników i kolejność występów gwarancją emocji dla widzów
Ciekoty zapraszają na niezwykłe prezentacje folkloru w amfiteatrze Szklanego Domu
W sercu malowniczych Ciekot, tuż przy amfiteatrze Szklanego Domu – miejscu znanym z organizacji licznych wydarzeń kulturalnych – już 29 czerwca odbędzie się emocjonujący konkurs. Od godziny 13:00 publiczność będzie mogła podziwiać różnorodne formacje artystyczne, które zaprezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne. To właśnie tutaj lokalne zespoły oraz soliści powalczą o możliwość występu podczas finału XXV Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i Solistów, który zaplanowano na 3 sierpnia w Chmielniku.
Amfiteatr Szklanego Domu to wyjątkowa przestrzeń plenerowa, która dzięki doskonałej akustyce i kameralnej atmosferze sprzyja integracji mieszkańców oraz promowaniu regionalnej kultury. To idealne miejsce, by poczuć ducha tradycji i zobaczyć, jak bogata jest nasza świętokrzyska spuścizna muzyczna.
Pełna lista uczestników i kolejność występów gwarancją emocji dla widzów
Na scenie pojawi się aż 29 wykonawców, a ich kolejność została już ustalona przez komisję konkursową. Wśród nich nie zabraknie zarówno znanych zespołów pieśni i tańca, jak i solistów reprezentujących różnorodne style i regiony. Oto pełna lista uczestników:
Kolejność występujących podmiotów:
- Zespół Pieśni i Tańca ze Strawczynka
- Zespół Śpiewaczy Górnianecki
- Ewa Cisowska
- Zespół Śpiewaczy „Świętokrzyskie Jodły”
- Barbara Pawłowska - Baran
- Zespół Śpiewaczy Kopcowianki
- Lucyna Lipczyńska
- Zespół „Nowe Masłowianki”
- Marianna Śmiłowska
- Zespół Śpiewaczy Dalmarjanki
- Zespół Śpiewaczy „SwaTki”
- Anna Kowalik
- Zespół Pieśni i Tańca Wilkowianie
- Męski Zespół Śpiewaczy Kumotry
- Maria Różycka
- Zespół Ludowy Chełmowianie
- Łucja Wiśniewska
- Koło Gospodyń Wiejskich Ściegnianie
- Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza
- Irena Gąsior
- Zespół Śpiewaczy Makoszanki
- Marian Przeździecki
- Zespół Śpiewaczy Wesołe Gosposie z Widełek
- Zdzisław Klusek
- Koło Gospodyń Wiejskich „Śwarne Kakonianki”
- Zespół Śpiewaczy „Wolanie spod Łysicy”
- Zespół Ludowy „Bolechowiczanie”
- Iwona Pająk
- Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty
Każdy występ to niepowtarzalna okazja do poznania bogactwa lokalnych tradycji oraz talentów, które pielęgnują nasze dziedzictwo kulturowe.
Mieszkańcy regionu są serdecznie zachęcani do odwiedzenia Ciekot w niedzielne popołudnie i wsparcia artystów swoim entuzjazmem oraz obecnością na widowni.
Na podst. Powiat Kielecki
Autor: krystian