Erasmus w Zespole Szkół Informatycznych - trzy dni warsztatów, goście i międzynarodowa wymiana

W Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach przez trzy dni trwały spotkania i warsztaty poświęcone programowi Erasmus+. Uczniowie zapraszali do współpracy gości z zagranicy, testowali projekty i rozmawiali o możliwościach wyjazdów zagranicznych. Wydarzenie miało też wymiar prezentacji doświadczeń szkoły w programach unijnych.
- Międzynarodowe spotkania w Kielcach
- Dni Erasmusa w Zespole Szkół Informatycznych
Międzynarodowe spotkania w Kielcach
Podczas Dni Erasmusa, które odbywały się od 15 do 17 października, szkoła zorganizowała serię aktywności skierowanych do uczniów i nauczycieli. W planie znalazły się warsztaty praktyczne, lekcje otwarte i quizy, a także fotobudka z europejskimi gadżetami oraz wystawa zatytułowana Erasmus Days 2025. W programie pojawiły się między innymi zajęcia o tworzeniu gier komputerowych, uruchamianiu sklepu internetowego oraz specjalna lekcja poświęcona językowi programowania Python.
W uroczystym podsumowaniu uczestniczyli młodzi ludzie i studenci z zagranicy — przyjechali goście z Chin, Austrii i Hiszpanii. Obecność międzynarodowych partnerów podkreśliła, że wydarzenie miało nie tylko lokalny, ale i europejski wymiar.
„Dziękuję wam za zaangażowanie i wykorzystanie szansy, jaką dają projekty międzynarodowe – rozwijacie swoje kompetencje i promujecie Kielce za granicą. Cieszę się, że realizujecie tak wiele fantastycznych inicjatyw i dzielicie się doświadczeniem z innymi. Wasz głos jest dla nas najważniejszy, dlatego liczymy na wasze pomysły, które będziemy wdrażać w całym mieście. Gratuluję wszystkim, dzięki którym ten projekt mógł powstać i życzę dalszego rozwoju.”
- Tomasz Porębski, wiceprezydent Kielc
Dni Erasmusa w Zespole Szkół Informatycznych
Szkoła nie jest nowicjuszem w pracy z programami unijnymi. Od 2004 roku placówka realizowała projekty zaczynając od programów takich jak „Sokrates”, „Comenius” czy „Młodzież w działaniu”, a dziś kontynuuje je w ramach Erasmus+. Dzięki temu uczniowie korzystali z praktyk i staży zagranicznych — od 2012 roku placówka wysyłała młodzież m.in. do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii.
„Nasza szkoła od 2004 roku realizuje projekty unijne, zaczynając od programów „Sokrates”, „Comenius” i „Młodzież w działaniu”, a dziś kontynuując je w ramach Erasmusa+. Dzięki zaangażowaniu pani Anny Śliwy i całej społeczności zdobyliśmy ogromne doświadczenie, realizując kilkanaście edycji i wysyłając uczniów na staże m.in. do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii. Projekty te rozwijają odpowiedzialność, kreatywność i współpracę naszych uczniów, którzy tworzą prawdziwą elitę szkoły. To wspaniała przygoda edukacyjna i źródło trwałych międzynarodowych przyjaźni.”
- Tomasz Kozieł, dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach
Organizatorzy podkreślali wartość takich programów dla rozwoju zawodowego i osobistego uczniów. W mieście program Erasmus+ realizowany jest również przez inne ośrodki edukacyjne — na przykład w semestrze zimowym na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w ramach wymiany studiuje 63 studentów. Dni Erasmusa w szkole były zarazem świętem wymiany doświadczeń i zaproszeniem do korzystania z kolejnych międzynarodowych możliwości.
na podstawie: Urząd Miasta Kielce.
![]()
Ostatnie Artykuły

Strażacy z OSP Sieradowice ćwiczyli ratowanie życia. Pomógł nowy sprzęt

Trzy jednostki PSP z Kielc w finale. Strażacy walczą o tytuł

Wieńce i chleb na pierwszym planie. Dożynki w gminie Chęciny

120 km/h w Kielcach i 201 km/h na S7. Kierowcy słono zapłacili

Fałszywy policjant żądał 2 milionów od 78-latki z Kielc

Mesko podpisało kontrakt za 8 miliardów złotych na Pioruny

Poszukiwany 67-latek zatrzymany w powiecie kieleckim. Miał odbyć wyrok

Dożynki w Bielinach zgromadziły rolników i gości z regionu

Dożynki w Strawczynie połączyły tradycję z koncertami gwiazd

Siedem rzeźb i sześć punktów. Miejska gra prowadzi przez centrum Kielc

Sześciu nowych dyrektorów w kieleckiej oświacie. Zmiany obejmą 14 placówek

Kampania Made in Kielce pokaże ludzi, którzy budują swoją przyszłość w Kielcach

Biblioteka sprawdzi się w Kielcach. Nadchodzi noc pełna pomysłów

Najpierw medal, potem groby żołnierzy. Uroczystość wojskowa w Końskich
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach - kontakt, oddziały, zgłaszanie nieprawidłowości
- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach - kontakt, wydziały, opłaty i e-wokanda
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach - kontakt, oferta i rekrutacja
- Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny w Kielcach - kontakt, godziny i wsparcie dla przyszłych rodziców
- Komisariat Policji II w Kielcach - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach - kontakt, opłaty, przyjęcie
