Moderatorzy DKK ćwiczyli dobrą komunikację i animację spotkań

W przestrzeni lokalnej biblioteki odbyło się spotkanie, które miało podkręcić jakość dyskusji przy książkach. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprosiła moderatorów i pracowników bibliotek, by wspólnie przećwiczyć prowadzenie rozmów i budowanie zaangażowania uczestników.
- Warsztaty dla moderatorów DKK pokazały, jak rozmawiać, słuchać i rozumieć innych
- Uczestnicy ćwiczyli narzędzia moderacji oraz sposoby radzenia sobie z trudnymi momentami
- Organizacja warsztatów podkreśliła praktyczny charakter spotkań i wymianę doświadczeń
Warsztaty dla moderatorów DKK pokazały, jak rozmawiać, słuchać i rozumieć innych
W szkoleniu brały udział osoby prowadzące Dyskusyjne Kluby Książki działające przy bibliotekach w regionie oraz pracownicy bibliotek, którzy chcą wzbogacić swoje spotkania czytelnicze 🙂. Podczas zajęć omawiano podstawy komunikacji między uczestnikami, rolę emocji w rozmowie oraz techniki aktywnego słuchania. W jednym akapicie: 27 listopada 2025 w Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach moderatorzy rozmawiali o tym, jak zminimalizować nieporozumienia i budować atmosferę wzajemnego zrozumienia 💬.
Uczestnicy ćwiczyli narzędzia moderacji oraz sposoby radzenia sobie z trudnymi momentami
Część praktyczna warsztatów była poświęcona konkretnym ćwiczeniom i zadaniom aktywizującym, które mają pomóc tworzyć angażujące spotkania czytelnicze. Trenerzy zaprezentowali techniki pracy z grupą - od łagodnego kierowania rozmową po radzenie sobie z dominującymi uczestnikami i gaszeniem napięć. Dzięki temu spotkania DKK mogą zyskać więcej dynamiki, a rozmowy - lepszą strukturę i bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników 🎯📚.
Organizacja warsztatów podkreśliła praktyczny charakter spotkań i wymianę doświadczeń
Warsztaty miały formułę warsztatowo-szkoleniową - teoria łączyła się z praktyką, a uczestnicy mogli od razu testować proponowane metody. Wymiana doświadczeń między moderatorami z różnych bibliotek dała dodatkową wartość - inspiracje do prowadzenia ciekawszych i bardziej inkluzywnych dyskusji. Dla mieszkańców oznacza to, że lokalne spotkania DKK mogą stać się jeszcze atrakcyjniejsze i bardziej angażujące 🙂📖.
na podstawie: Biblioteka Kielce.
Ostatnie Artykuły

Kielce pamiętają Edwarda Kusztala - biblioteka zamieniła się w salę wspomnień

Dwie turbiny z Kielc ruszają na Tajwan. Firma szykuje kolejny skok

Powiat Kielecki w krajowej czołówce. Awans był wyraźny

Świętokrzyski jarmark wraca na błonia. Będzie muzyka, smak i rzemiosło

Joanna Krzyżanek w Kielcach - biblioteka pachniała waflami i wyobraźnią

Nowy bilet w kieleckich elektrykach. Wystarczy karta, telefon albo zegarek
![[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce – Widzew Łódź 1:0 w PKO BP Ekstraklasie – Błanik dał ważne punkty w Kielcach](/images/mecz/thumbnails/korona-kielce-widzew-lodz-15052026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce – Widzew Łódź 1:0 w PKO BP Ekstraklasie – Błanik dał ważne punkty w Kielcach

Kielce w sportowym rytmie. Koszykówka boks i Ekstraklasa przez trzy dni

W Kielcach noc muzeów rozciągnie się od pałaców po podziemia

Na Rynku ustawiają się po badanie znamion. Czerniak nie daje wielu szans

Po pieniądze przyszła sama - policjanci czekali już w Piekoszowie

W Kielcach padnie pytanie o sądy obwoźne i 21 wyroków śmierci

W Nowinach nagrodzono firmy, które napędzają rozwój gminy

