Osiem pijanych kierowców zatrzymanych w regionie - jeden miał ponad 4 promile

2 min czytania
Osiem pijanych kierowców zatrzymanych w regionie - jeden miał ponad 4 promile

Kieleccy policjanci wyeliminowali z ruchu osiem osób prowadzących pojazdy po alkoholu. Akcja zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania i skierowaniem spraw do wymiaru sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych był kierujący z wynikiem przekraczającym zakres urządzenia do badania trzeźwości.

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach prowadzili kontrole stanu trzeźwości na drogach miasta i powiatu. W trakcie działań zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu — to liczba przekazana przez policję jako efekt weekendowych interwencji.

Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Piotrkowice. Kierujący samochodem marki Ford, wiek 36 lat, uczestniczył w kolizji. Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie, a wynik przekroczył zakres skali urządzenia do badania trzeźwości — w związku z tym przeprowadzono pobranie krwi w celu określenia faktycznego stanu trzeźwości. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania - wszelkie wyrządzone szkody będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.

Inny z zatrzymań miał miejsce w rejonie Bodzentyna. Policjanci z Komisariatu w Bodzentynie zatrzymali 36-latka kierującego motorowerem — badanie wskazało blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zwrócili też uwagę na 55-letniego kierującego oplem, który bezpodstawnie używał żółtego sygnału błyskowego podczas jazdy. Badanie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie kierującego, a w policyjnych ustaleniach pojawił się też fakt, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do kwietnia 2026 roku.

We wszystkich opisanych przypadkach interwencje zakończyły się zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Nietrzeźwi kierujący zostaną przedstawieni przed organami ścigania i odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości — taką informację przekazała Komenda Miejska Policji w Kielcach.

na podstawie: Policja Kielce.

Autor: krystian