Nominacje w ochronie zdrowia – immunologia i medycyna paliatywna z nowymi konsultantami

FOT. Urząd Wojewódzki w Kielcach
W Kielcach pojawiły się zmiany w regionalnym nadzorze nad świadczeniami zdrowotnymi. Dwie lekarki ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii otrzymały funkcje konsultantów wojewódzkich, co oznacza większe zaangażowanie w ocenę jakości opieki i szkolenie personelu. To decyzje o charakterze systemowym – mają wpływ nie tylko na placówkę, ale też na pacjentów potrzebujących specjalistycznego wsparcia.
- Dwa nazwiska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w nowych rolach
- W Kielcach rośnie rola konsultantów – co to oznacza dla opieki medycznej
Dwa nazwiska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w nowych rolach
Według informacji przekazanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii, na stanowiska konsultantów wojewódzkich powołane zostały:
- Paulina Steckiewicz – lek. med., starszy asystent w Poradni Immunologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii; obejmie funkcję konsultanta w dziedzinie immunologii klinicznej po raz pierwszy.
- Agnieszka Toczek-Wasiak – lek. med., kierownik Kliniki Medycyny Paliatywnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii; zostaje powołana jako konsultantka w dziedzinie medycyny paliatywnej na drugą kadencję.
Zmiany te dotyczą ekspertów, którzy bezpośrednio pracują z pacjentami i zespołami medycznymi placówki, a jednocześnie będą reprezentować województwo w szerszych zadaniach nadzorczych.
W Kielcach rośnie rola konsultantów – co to oznacza dla opieki medycznej
Konsultanci wojewódzcy pełnią funkcje o charakterze kontrolnym, nadzorczym i opiniodawczym. W praktyce oznacza to m.in.:
- prowadzenie merytorycznego nadzoru nad doskonaleniem zawodowym i szkoleniami specjalizacyjnymi lekarzy,
- ocenę jakości świadczeń zdrowotnych oraz ich merytoryczną weryfikację,
- sprawowanie kontroli dostępności świadczeń i standardów opieki.
Konsultanci są powoływani na pięcioletnią kadencję, co daje im czas na wdrażanie długofalowych działań i monitorowanie ich efektów.
Dla mieszkańców i pacjentów w regionie oznacza to szansę na lepsze skoordynowanie świadczeń w obszarach immunologii i opieki paliatywnej – od standaryzacji procedur po podnoszenie kwalifikacji zespołów medycznych. W krótszym terminie można oczekiwać większej uwagi na dostępność specjalistycznych konsultacji oraz na formalne mechanizmy kontroli jakości, które mogą wpływać na terminowość diagnoz i opieki.
na podstawie: Urząd Wojewódzki w Kielcach.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Wojewódzki w Kielcach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Złote medale dla 23 pracowników Społem. Wojewoda mówił o sile spółdzielni

47 młodych pasjonatów stanęło do testu, który wyłonił najlepszych w Kielcach

W Rakowie ruszają drogowe łaty i plan za 10 mln zł nabiera kształtu

W Bodzentynie pomagają bez skierowania. Coraz więcej dzieci trafia po wsparcie

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Papier czerpany, gęsie pióra i lak - biblioteka cofnęła się w czasie

Fałszywe stówki krążyły po Kielcach - policja namierzyła go błyskawicznie

Poezja po angielsku zamknęła się w Kielcach mocnym szkolnym finałem

Hulajnoga pod lupą policji w Kielcach - dzieci zobaczyły skutki błędu

Piłkarze Korony rozgrzali dzieci przed lekkoatletyczną rywalizacją

Nowe projekty dostały wsparcie. Umowy podpisane w starostwie

