Bodzentyńska szkoła uczciła patrona i wyróżniła najlepszych uczniów

W Bodzentynie szkolny patron znów znalazł się w centrum uwagi, a tego dnia historia spotkała się z codzienną pracą uczniów. Podczas obchodów Dnia Patrona w Powiatowym Zespole Szkół przypomniano postać Józefa Szermentowskiego – artysty urodzonego w Bodzentynie. Uroczystość miała też bardzo praktyczny wymiar, bo szkoła nagrodziła stypendiami uczniów z najlepszymi wynikami w nauce.
19 marca społeczność Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie świętowała dzień poświęcony swojemu patronowi. To była okazja, by przybliżyć twórczość Józefa Szermentowskiego i jeszcze raz pokazać, że pamięć o nim nie jest w tej szkole tylko elementem tradycji, ale żywym punktem odniesienia.
Dyrektor placówki Piotr Gajek zwrócił uwagę, że warto pielęgnować pamięć o artyście, zwłaszcza że źródeł opisujących jego życie jest niewiele. Właśnie dlatego takie spotkania mają znaczenie nie tylko symboliczne – pomagają młodszym uczniom zobaczyć w patronie kogoś więcej niż nazwisko na szkolnym sztandarze.
Podczas uroczystości wręczono także stypendia dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Dla szkoły to czytelny sygnał, że obok pielęgnowania lokalnej historii liczy się też codzienna praca i systematyczność, które przynoszą wymierne efekty.
na podstawie: Powiat Kielecki.
Ostatnie Artykuły

Pacjenci ze stwardnieniem rozsianym nie zostaną bez leczenia mimo zamieszania w Skarżysku

Strażacy z Niewachlowa dostali sprzęt, który ma zmienić każdą akcję

Powiat kielecki zamknął kwalifikację wojskową z rekordem i mocną oceną wojska

Pod kielecką katedrą wróciły nazwiska, których nie da się zapomnieć

Wieczorny remont na Zagórskiej w Kielcach przyniesie kilka dni zwężenia

Kielce tańczą przez cały kwiecień, a finał przyniesie wielką galę

Starochęciny i Korzecko po remoncie – powiat domknął dwa ważne odcinki
![[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:1 w PKO BP Ekstraklasie – remis po golu Remacle’a i karnym Pululu](/images/mecz/thumbnails/korona-kielce-jagiellonia-bialystok-10042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:1 w PKO BP Ekstraklasie – remis po golu Remacle’a i karnym Pululu

Herling–Grudziński wraca do opowiadań, a Kielce szukają nowej obecności

Kieleccy policjanci postawili uczniów przed rowerowym egzaminem

Kielce bliżej europejskiego wolontariatu dzięki ważnej rekomendacji

Biblioteka rusza w miasto z książkami, a jeden z projektów wjedzie do pociągu

Plac Świętej Tekli na trzy dni znika z przejazdu przez gwarancyjny remont

