Poezja, która daje oddech - seniorzy spotkali się w kieleckiej bibliotece

FOT. Wojewódzka Biblioteka Publiczna Kielce
W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach wielkanocne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla seniorów miało w sobie ten rzadki rodzaj spokoju, który zostaje z człowiekiem na dłużej. Głównym bohaterem popołudnia był ojciec Sergiusz Ślęzak - kapucyn, kapelan Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i poeta, dla którego wiersz jest sposobem, by podać ludziom trochę nadziei 🌷
- Świąteczny DKK dla seniorów zamienił bibliotekę w miejsce uważnego słuchania
- Beata Pszeniczna nadała wierszom sceniczny rytm i lekkość
Świąteczny DKK dla seniorów zamienił bibliotekę w miejsce uważnego słuchania
Kilka wersów wystarczyło, żeby zwykłe spotkanie zaczęło pracować na emocjach i myślach. Ojciec Sergiusz pokazał swój poetycki dorobek, a jego teksty krążyły wokół tematów, które nie starzeją się nigdy - życia, przemijania, piękna przyrody i miłości.
W tle wybrzmiała też bardzo osobista deklaracja autora:
“pisze po to, by nieść ludziom nadzieję i radość.”
To właśnie ta prostota najmocniej wybrzmiała podczas spotkania. W bibliotece pojawiły się 32 osoby, w tym dyrektor WBP w Kielcach Agnieszka Kuś, prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich Anna Zielińska-Brudek, a także przedstawicielki Kieleckiej Rady Seniorów i Dyskusyjnego Klubu Książki. 📚
Beata Pszeniczna nadała wierszom sceniczny rytm i lekkość
Szczególną oprawę poezji zapewniła Beata Pszeniczna, aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Jej interpretacje podbiły wiersze, dodając im wyrazistości i takiego scenicznego oddechu, który pomaga słowom mocniej wybrzmieć.
Całe popołudnie upłynęło w atmosferze rozmów, skupienia i literackiej wrażliwości. To był ten rodzaj spotkania, po którym wychodzi się z biblioteki trochę ciszej, ale też z głową pełniejszą niż przed wejściem.
na podstawie: Wojewódzka Biblioteka Publiczna Kielce.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Wojewódzka Biblioteka Publiczna Kielce). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Atrapa broni w Bielinach - 26-latek usłyszał zarzut po groźbach

Telefon z banku kosztował 39-latka oszczędności i próbę kredytu

Kolorowy potwór oswoił emocje w kieleckiej bibliotece

Noc Muzeów w Kielcach z dodatkowymi autobusami i darmową linią M

Geofestiwal w Kielcach połączy dinozaury, sport i nocny koncert

Trzeźwa lekcja w Kielcach - policjanci weszli do szkół z mocnym przekazem

Korona gra o utrzymanie. Exbud Arena wypełni się do ostatniego miejsca

Rodzina i psychika w centrum uwagi. Ważna rozmowa w Kielcach

Jedenaście mieszkań czeka na remont. Rusza nowa tura miejskiego programu

Porody ze znieczuleniem. Szpital przy Prostej wyraźnie wyprzedza region

W Lesicy odsłonięto tablicę dla żołnierza spod Monte Cassino

Na Delfinie padły mocne wyniki. Finał turnieju już za rogiem

Na Białogonie kładą ostatnią warstwę asfaltu. Ulica wchodzi w trudny etap

