Mamy wyszły na boisko. Piłkarski festiwal kobiet w Kielcach przyciągnął uwagę

Mamy wyszły na boisko. Piłkarski festiwal kobiet w Kielcach przyciągnął uwagę

Na murawie przy Exbud Arenie tego dnia nie dało się pomylić zwykłych emocji z czymś bardziej szczególnym. III Festiwal Piłki Kobiecej w Kielcach połączył turniejową rywalizację z meczem, o którym długo jeszcze będzie się mówiło na treningach i w domach zawodniczek. Największe wrażenie zrobił występ mam, które weszły do gry obok piłkarek z regionu.

  • Na orliku liczyła się gra, nie miejsce w tabeli
  • Mamy dały meczowi historyczny wymiar

Na orliku liczyła się gra, nie miejsce w tabeli

W kategorii orlik do rywalizacji stanęło osiem drużyn, a stawką był Puchar prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosława Malinowskiego. Na boisku pojawiły się: – Orlęta Kielce
– Hetmanki Włoszczowa
– Wisła Sandomierz
– Orlik Klimontów
– KSP Kielce
– Spartakus Daleszyce
– Łysica Bodzentyn
– Wicher Miedziana Góra

Tym razem nie prowadzono klasyfikacji końcowej. Zamiast liczenia punktów organizatorzy postawili na wspólne granie i na to, by każda z uczestniczek wyszła z wydarzenia z nagrodą. Wyróżnienia wręczał między innymi Tomasz Porębski, wiceprezydent Kielc. Taka formuła dobrze pokazuje, jak rozwija się piłka kobieca w regionie – nie tylko przez wyniki, lecz także przez regularne spotkania na boisku i budowanie sportowego zaplecza.

Mamy dały meczowi historyczny wymiar

Drugi z akcentów festiwalu miał wyraźnie inny ciężar. Na boisku przy Exbud Arenie rozegrano mecz, w którym zagrały mamy, i właśnie ten punkt programu wzbudził szczególne zainteresowanie. Do zgłoszeń przystąpiło pięć drużyn: – KSP Kielce
– Piątka Skarżysko-Kamienna
– Hetmanki Włoszczowa
– Orlęta Kielce
– Spartakus Daleszyce

To spotkanie trudno traktować wyłącznie jako atrakcję poboczną. Dla wielu uczestniczek było potwierdzeniem, że piłka nożna kobiet nie kończy się na wieku juniorek, a sport może wrócić po latach z nową energią. Nagrody wręczał Michał Gębura, były reprezentant Polski. Całość przygotowali Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Wydział Piłkarstwa Kobiecego i Polski Związek Piłki Nożnej.

na podstawie: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.