Nocny pożar domu w Zgórsku. Strażacy szukali ludzi w płonącym budynku

Nocny pożar domu w Zgórsku. Strażacy szukali ludzi w płonącym budynku

FOT. Straż Pożarna w Kielcach

Pół godziny po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Zgórsku w gminie Nowiny. Na miejsce skierowano sześć zastępów. Ratownicy przeszukali wszystkie pomieszczenia, ponieważ początkowo nie było pewności, czy wewnątrz nie znajduje się człowiek.

Po przyjeździe zastępów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach ratownicy zastali niewielki budynek całkowicie objęty ogniem. Obiekt prawdopodobnie nie był użytkowany i nie miał przyłącza energii elektrycznej.

Strażacy natychmiast rozpoczęli gaszenie, podając dwa prądy wody. Równocześnie dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia. Po przeszukaniu budynku wykluczono obecność ludzi.

W dalszej fazie działań ratownicy otworzyli okna i drzwi, aby usunąć dym z wnętrza. Po przyjeździe kolejnych zastępów zwiększono liczbę prądów gaśniczych, co pozwoliło szybciej opanować pożar.

Po ugaszeniu ognia strażacy użyli kamery termowizyjnej. Urządzenie pomogło wykryć ukryte zarzewia, które następnie dogaszono. Ratownicy usunęli także elementy konstrukcji uszkodzone przez wysoką temperaturę i przeprowadzili końcową kontrolę pogorzeliska.

Najbardziej niepokojący był moment, w którym strażacy nie wiedzieli, czy w płonącym domu może znajdować się człowiek. Szybkie przeszukanie wszystkich pomieszczeń pozwoliło wykluczyć najtragiczniejszy scenariusz, ale budynek został tak poważnie uszkodzony, że trzeba było oznakować go taśmą ostrzegawczą. W przekazanych informacjach nie wskazano przyczyny pożaru ani osób poszkodowanych.

na podstawie: Straż Pożarna w Kielcach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Straż Pożarna w Kielcach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji