Leczenie próchnicy- stomatolog Żoliborz

Często zdarza się, że zęby które są nieleczone, posiadają ubytki lub próchnicę, powodują problemy zdrowotne w całym organizmie. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby każdy przynajmniej raz w roku poddawał się reuglarnej kontroli u specjalisty jakim jest lekarz dentysta. Żoliborz jest dzielnicą Warszawy na terenie której jest wielu doświadczonych i rzetelnych stomatologów. Aby leczenie było przeprowadzone skutecznie, niezwykle ważny jest odpowiednio wybrany specjalista z dziedziny stomatologii. Warto zdecydować się na lekarza z polecenia innych zadowolonych pacjentów lub szukać opinii o jego pracy w internecie. W dzisiejszych czasach nie należy obawiać się wizyt u dentysty. Dzięki nowoczesnym metodom, leczenie wykonywane jest bezboleśnie i bezpiecznie. 

Prewencja

Warto jest chronić zęby przed próchnicą niż później leczyć jej skutki. Aby jak najbardziej skutecznie chronić swoje zęby przed rozwojem próchnicy istotna jest codzienna higiena jamy ustnej. Ważne są nie tylko stosowane środki ale przede wszystkim regularność. Mycie zębów i płukanie płynem do higieny jamy ustnej przynajmniej dwa razy dziennie. A najlepiej po każdym posiłku. Nie można zapomnieć o regularnym używaniu nici dentystycznej. Bakterie, które przez długi czas zalegają na płytce nazębnej przyczyniają się do powstania próchnicy. W momencie kiedy na powierzchni zęba pojawia się ciemna warstwa lub ząb staje się nadwrażliwy w czasie spożywania zimnych lub kwaśnych pokarmów, należy udać się do specjalisty. Lekarz oceni stan zębów i dobierze odpowiednią metodę leczenia. Oprócz konieczności używania specjalnych preparatów z fluorem często niezbędne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Nie można rezygnować z leczenia z obawy przed bólem. Nowoczesne gabinety stomatologiczne, pracują w taki sposób, aby leczenie było przeprowadzone w sposób bezbolesny i bezpieczny dla pacjenta. Może on skorzystać ze znieczulenia miejscowego jak i narkozy, która wykonywana jest pod stałą kontrolą lekarza anestezjologa. Na rozwój próchnicy ma znaczący wpływ również dieta. Ta bogata w cukry takie jak napoje gazowane, słodycze czy alkohol przyczynia się do rozwoju próchnicy.

Estetyczny uśmiech

Po przeprowadzonym leczeniu pacjent może skorzystać z różnych metod poprawiających estetykę uzębienia. Niezwykle popularne są metody wybielania zębów przy użyciu lampy Beyond w gabinecie dentystycznym lub wybielanie nakładkowe w domu. Przed wybielaniem należy mieć wyleczone zęby jak również dobrze oczyszczone szkliwo, aby efekt wybielenia był skuteczniejszy. Dlatego warto jest wykonać przed zabiegiem skaling i piaskowanie w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia to dział medycyny, który rozwija się w szybkim tempie. Pozwala nie tylko zachować zdrowe zęby na wiele lat. Leczy też wiele skrywanych latami kompleksów przez swoich pacjentów. Krzywe zęby czy żółte szkliwo nie są już problemem dla doświadczonego lekarza dentysty. Pacjent może się również zdecydować na założenie aparatu ortodontycznego. Zarówno takiego, który może nosić jedynie w ciągu nocy lub aparatu stałego, który będzie nosił przez okres około dwóch lat. Na rynku istnieje wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. Między innymi takich jak aparat porcelanowy, kryształowy czy aparat szafirowy.