Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Kielce oraz wiceministra Piotra Wawrzyka rozpoczął się Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2019. Do 1 września na arenie sportowej na Rynku odbywają się rozgrywki w beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn.


17 i 18 sierpnia rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej w Beach Soccer'a w kategorii Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W pierwszym meczu „Kiepscy Sosnowiec” pokonali 7:2 zespół o wdzięcznej nazwie „Dokąd nocą tupta jeż”.


Program Festiwalu Sportów Plażowych zaplanowany jest nie tylko na weekendy. W pozostałe dni tygodnia  z boiska mogą korzystać kluby oraz inni chętni. Boisko jest ogólnodostępne. Zaplanowano także różne rozgrywki dla dzieci i młodzieży. Obok powstała strefa dla najmłodszych. W przyszły weekend rozegrane zostaną Ogólnopolskie Turnieje w Siatkówkę Plażową Kobiet i Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. W planach jest także mecz z udziałem Bogdana Wenty.


Wszystkie mecze Festiwalu Sportów Plażowych - Kielce 2019 można oglądać na trybunach na ponad 300 osób.


Festiwal Sportów Plażowych organizowany jest przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje prezydent  Kielc Bogdan Wenta.