UM Kielce: Kielecki Rynek areną sportów plażowych
Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce
Z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Kielce oraz wiceministra Piotra Wawrzyka rozpoczął się Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2019. Do 1 września na arenie sportowej na Rynku odbywają się rozgrywki w beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn.
17 i 18 sierpnia rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej w Beach Soccer’a w kategorii Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W pierwszym meczu Kiepscy Sosnowiec” pokonali 7:2 zespół o wdzięcznej nazwie Dokąd nocą tupta jeż”.
Program Festiwalu Sportów Plażowych zaplanowany jest nie tylko na weekendy. W pozostałe dni tygodnia z boiska mogą korzystać kluby oraz inni chętni. Boisko jest ogólnodostępne. Zaplanowano także różne rozgrywki dla dzieci i młodzieży. Obok powstała strefa dla najmłodszych. W przyszły weekend rozegrane zostaną Ogólnopolskie Turnieje w Siatkówkę Plażową Kobiet i Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. W planach jest także mecz z udziałem Bogdana Wenty.
Wszystkie mecze Festiwalu Sportów Plażowych - Kielce 2019 można oglądać na trybunach na ponad 300 osób.
Festiwal Sportów Plażowych organizowany jest przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje prezydent Kielc Bogdan Wenta.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,21111,kielecki-rynek-arena-sportow-plazowych.html
Ostatnie Artykuły

Alarm, ewakuacja i dezinformacja. Uczniowie w Kielcach uczą się reagować

Trzy inwestycje w domach pomocy. Zgórsko i Łagiewniki szykują duże zmiany

PRL z boku wielkiej polityki. W Kielcach pokażą mniej znane oblicze epoki

Bezpłatne kastracje psów i kotów. Startuje wsparcie z kieleckiego KBO

Winnica wycofuje prośbę o autobusy. Spór znika z kieleckiej sesji

Kanada na pierwszym planie przed MSPO. W Kielcach padły ważne deklaracje

Dzieci z Kielc projektowały ekologiczne gry – nagrody już rozdane

Sześć gmin dołącza do bibliotecznej współpracy z powiatem

Sołtysi szykują zjazd. W starostwie padły pierwsze ustalenia

Uczniowie z Dwójki na dużej scenie. Spektakl niósł wzruszenie i pomoc chorym dzieciom

Rolki, taniec i pomaganie. Festyn w Bazie Zbożowej z mocnym programem

Kubuś rusza na festiwale. „Spowiedź w drewnie” ma mocny sezon

Przerwa w e-usługach geodezji potrwa dwa dni. Trwa aktualizacja oprogramowania

Kielczanie wskażą najcenniejsze miejsce na planszy Monopoly. Rusza plebiscyt
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Kielcach - kontakt, godziny, zgłoszenie działalności
- Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach - adres, kontakt i zakres działalności
- Wydział Zamiejscowy Okręgowego Urządu Miar w Kielcach - kontakt, godziny, legalizacja przyrządów
- Miejski Urząd Pracy w Kielcach - kontakt, rejestracja, wsparcie dla bezrobotnych i pracodawców
