Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Blisko 600 dzieci z kieleckich szkół podstawowych weźmie udział w lekcjach z udziałem mistrzyni sportu. Już w dniach 24-25 września była lekkoatletka Monika Pyrek odwiedzi Kielce z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF!

 

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce - Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami. W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

 

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej - mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa - dodaje Monika Pyrek.

 

We wtorek i środę (24-25.09.) w godzinach od 08:00 do 14:00 w Hali Legionów MOSiR Kielce uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.:

 

• koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,

• piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,

• rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,

• roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,

• biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,

• refleksomierza,

• przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora.

 

Do zajęć zaproszonych zostało 600 uczniów ze szkół podstawowych. Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek!
 

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem oraz przy wykorzystaniu dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu realizowanego w Kielcach jest Urząd Miasta Kielce.

 

Więcej informacji:
www.alternatywnelekcjewf.pl