Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Prezydent Kielc ponownie powołał Danutę Papaj na stanowisko swojego zastępcy. - Podjąłem decyzję o jej ponownym powołaniu na stanowisko pierwszego zastępcy. Zasięgnąłem wiele opinii prawnych oraz ze względu na zaufanie, jakim darzę Danutę Papaj. Mam nadzieję, że ta współpraca przyniesie dobre efekty - powiedział dziś na konferencji prasowej Bogdan Wenta.

 

W piątek, 29 listopada, podczas konferencji prasowej w ratuszu Danuta Papaj poinformowała, że złożyła rezygnację z tej funkcji, a prezydent Bogdan Wenta ją przyjął. Podkreśliła, że decyzję podjęła w związku z faktem wpłynięcia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego anonimu informującego o nieprawidłowościach w jej oświadczeniu majątkowym.

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent przypomniał, że oświadczenie majątkowe, jakie składała Danuta Papaj było konsultowane z prawnikami. - Dopiero sytuacja z końca października - anonim, który wpłynął do przewodniczącego Rady Miasta Kielce i zawiadomienie do CBA wskazały na niejednoznaczności w interpretacji prawnej - powiedział Bogdan Wenta. Przytoczył także podobne przypadki, jakie miały miejsce w innych polskich samorządach.

 

Prezydent  zasięgnął w tej sprawie opinii prawnych. - Dostałem trzy opinie prawne pisemne i jedną ustną i mimo że wszystkie z nich różniły się w szczegółach, prawnicy byli zgodni co do jednego - w polskim prawie istnieją luki, które doprowadziły do tej sytuacji - wyjaśnił Wenta.

 

Danuta Papaj zaznaczyła, że oficjalnie nie wie o postępowaniu prowadzonym przez CBA.