3 lutego br. ruszają specjalne spotkania dla mieszkańców Kielc zainteresowanych wymianą "kopciuchów" na ekologiczne źródła ogrzewania. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Referatu Zarządzania Energią, Gospodarki Niskoemisyjnej i Mobilności udzielą informacji zarówno, jak złożyć wniosek o udzielenie dotacji na wymianę pieca opalanego paliwem stałym i przedstawią zalety przyjaznych środowisku systemów ogrzewania.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 3 lutego 2020 o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 8, ul. Hauke-Bosaka 1.

 

Kolejne spotkania odbędą się:

 

4.02.2020 r., godz. 17.00– Przedszkole Samorządowe nr 9, ul. Orkana 32;

5.02.2020 r., godz. 17.00– Przedszkole Samorządowe nr 18, ul. Malików 3;

7.02.2020 r., godz. 16.40– Przedszkole Samorządowe nr 6, ul. Bukowa 8;

11.02.2020 r., godz. 16.30– Dom Kultury „Białogon”, ul. Pańska 1A.

 

Kielczanie mogą otrzymać dotację na wymianę tzw. „kopciucha" i zastąpienie go pompą ciepła, ogrzewaniem elektrycznym, ogrzaniem gazowym, jak również przyłączeniem nieruchomości do sieci ciepłowniczej.

 

Usunięcie z terenu Kielc tzw. „kopciuchów” to główny element walki ze smogiem.
By zmobilizować mieszkańców, Prezydent Miasta Kielce proponuje w roku bieżącym znacząco wyższe dotacje do likwidacji starych kotłów i ich wymiany na ekologiczne źródła ciepła. Ponadto uproszczony został proces składania wniosków.

 

Na planowanych spotkaniach obecni pracownicy Urzędu Miasta Kielce udzielą informacji w zakresie złożenia wniosku wraz z niezbędnymi dokumentami oraz pomogą w jego uzupełnieniu.

 

Na zmianach skorzystamy wszyscy – bo wszyscy odczujemy poprawę jakości powietrza.