Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Kielce - inteligentne miasto, współtworzone przez mieszkańców

Stolica województwa świętokrzyskiego wyznacza trendy urbanistyczne, wykorzystując nowoczesne technologie do poprawy komfortu mieszkańców. Zarówno w kwestii bezpieczeństwa, infrastruktury, jak i budownictwa. Rynek nieruchomości w Kielcach nieustannie się rozwija, a deweloperzy oferują szereg rozwiązań, zgodnych z ideą miasta inteligentnego.

Kielce - miasto przyszłości

Miasto Kielce otrzymało dotację w konkursie “Human Smart Cities. Inteligentne miasta, współtworzone przez mieszkańców”, organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Lokalne władze dokładają wszelkich starań, aby usprawnić funkcjonowanie mieszkańców. Cyklicznie przeprowadzane audyty miejskie, monitorujące jakość życia w Kielcach - jako jedne z niewielu miast w Polsce - posiadają renomowany, platynowy certyfikat zgodności z normą ISO 37120. Dane gromadzone przez kieleckie urzędy stanowią bazę do wdrożenia nowatorskich i długofalowych rozwiązań w takich obszarach, jak społeczeństwo, środowisko czy innowacje.

Opracowana przez lokalne władze wizja “Smart City 2030+” to jednak nie jedyny powód, dla którego warto zamieszkać w Świętokrzyskiem.

Kielce to nie tylko niezwykle urokliwe miejsce, ale i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju usług sprawia, że poziom życia jest zadowalający. To miasto przyciąga szczególnie osoby, które pragną spokoju” - podkreśla Marzena Pawełek z firmy Patio Vita.

Kielecki rynek nieruchomości

Oferta mieszkaniowa na kieleckim rynku nieruchomości jest bogata i różnorodna. Deweloperzy oferują szereg nowatorskich rozwiązań i udogodnień, takich jak m.in. dedykowane strefy rekreacyjne. Inwestycje budowane są w atrakcyjnych lokalizacjach, z dogodnym dostępem do infrastruktury miejskiej, w bliskim sąsiedztwie zieleni. Funkcjonalne układy pomieszczeń, przestronne metraże, wysoki standard wykończenia - to nie jedyne atuty kieleckich projektów deweloperskich. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Kielcach jest bardzo duże, a osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w tym mieście mogą wybierać spośród ponad 500 ofert dostępnych w blisko 30 inwestycjach, prezentowanych na portalu RynekPierwotny.pl.

Najlepsze inwestycje w Kielcach

Jakie projekty w II kwartale 2020 roku cieszyły się największą popularnością i najbardziej wpisały się w oczekiwania nabywców? Patio Vita to projekt, który zwyciężył w Rankingu Inwestycji, organizowanym przez portal RynekPierwotny.pl. Kameralne osiedle z nowoczesną bryłą idealnie wpisało się w lokalną zabudowę, stanowiąc przy tym dyskretne tło dla specjalnie zaaranżowanej zieleni wokół projektu. Na uwagę zasługują również Apartamenty Zapolska. Przyszli mieszkańcy docenią atrakcyjną lokalizację inwestycji - położenie na wzgórzu Osiedla Bocianek gwarantuje widok na panoramę miasta, a sąsiedztwo Parku im. A. Dygasińskiego zapewnia miejsce do wypoczynku i rekreacji. Podium kieleckiego rankingu zamyka Kryształowa Perła - nowoczesny kompleks mieszkalny o wysokim standardzie wykończenia.

Bogata oferta mieszkaniowa na kieleckim rynku nieruchomości sprawia, że wymarzone M znajdą tu zarówno rodziny z dziećmi, single, pary, osoby starsze, jak i inwestorzy. Deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby spełnić potrzeby przyszłych właścicieli. Jesteś zainteresowany zakupem lokalu w Kielcach? Zachęcamy do śledzenia wyników plebiscytu. Więcej informacji na temat rankingu oraz wyróżnionych inwestycji znajdziesz tutaj: https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/kielce/ocena-q2-2020/.