Zablokowany zamek Dierre - jak otworzyć?

Jeśli doszło do sytuacji w której w naszym mieszkaniu zablokował się zamek to zwykle zanim sięgniemy po pomoc specjalisty na przykład z firmy pogotowie zamkowe Warszawa to spróbujemy sami spróbować rozwiązać ten problem. Czy samodzielne rozwiązanie takiego problemu ma sens, czy może warto od razu sięgnąć po telefon, aby zamówić usługę awaryjnego otwierania zamków u profesjonalisty ślusarza?

Dlaczego doszło do zablokowania zamka Dierre?

Zgubiony klucz do zamka to dla wielu osób koszmar, więc zwykle dysponują zapasowym kluczem, aby uniknąć tego typu problemów. Co jeśli wydarzy się jednak coś czego zupełnie się nie spodziewamy? Zamek sam z siebie się zablokuje. Warto wiedzieć, że nie jest to niemożliwe. Przyczyną nie musi być wcale to, że ktoś specjalnie przy nim manipulował, na przykład złodziej, który porzucił próbę włamania. Przyczyną może być po prostu jego zużycie, szczególnie jeśli bardzo często z niego korzystamy.

Jak otworzyć zablokowany zamek Dierre?

Na początek musimy zastanowić się nad tym jakiego rodzaju są Dierre zamki. Czy jest to tradycyjny zamek, czy może nowocześniejszy – elektroniczny? Może się wydawać, że starszy model zamku, ten bez dodatkowych elektronicznych zabezpieczeń powinien być łatwiejszy do otwarcia bez specjalistycznych narzędzi. Jest to oczywiście błędne myślenie i łatwo się o tym przekonać. Niezależnie jednak od tego jakim zamkiem dysponujemy bardzo szybko może okazać się, że próby samodzielnego otworzenia zamka staną się niemożliwe. Nie ma w tym nic dziwnego – zamki są stworzone po to, aby nie dało się ich łatwo sforsować. Pozostaje skorzystanie z doświadczenia i wiedzy profesjonalnych ślusarzy z pogotowia zamkowego.

Jak ustrzec się przed zablokowaniem zamka Dierre?

Zamek w trakcie eksploatacji są zużywa i takie są fakty, a rada w stylu „używaj go mniej” może co najwyżej wywołać uśmiech na twarzy. Jednak istnieje pewien sposób, sugerowany przez znawców tematu, który pomaga zminimalizować zużycie zamka. Ten sposób to montaż pokrętła z jednej strony zamka. W ten sposób zmniejszymy zużycie zamka, ponieważ z jednej strony drzwi nie będziemy używać klucza do jego zamykania i otwierania. Tego typu usługę oferują firmy, które zajmują się awaryjnym otwieraniem zamków. W trakcie jednej wizyty profesjonalista z takiej firmy pomoże oszacować przyczynę zużycia zamka i zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie zarówno dla zablokowanego zamka, jak i dla pozostałych zamków znajdujących się w innych drzwiach. Jeśli więc chcemy uniknąć powtarzających się problemów z zablokowanymi zamkami Dierre warto posłuchać co mają do powiedzenia specjaliści.