Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

 Wszystko o fotowoltaice dla domu

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że fotowoltaika niesie ze sobą szereg korzyści. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza nie tylko dla firm czy gospodarstw rolnych, ale także dla domów jednorodzinnych. Produkcja darmowej energii wydaje się być najlepszych wyborem, jeśli chcemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Co jeszcze daje fotowoltaika? Tego dowiecie się poniżej!

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę?

Jak każdy z nas wie, ceny prądu z rok na rok są coraz wyższe. Co warto wiedzieć, nie przewiduje się w przyszłości żadnych spadków. Jest to spowodowane coraz wyższymi cenami węgla i opłatami za emisję dwutlenku węgla. Okazuje się, że najlepszym na to rozwiązaniem jest fotowoltaika Zachodniopomorskie. Dzięki niej możemy bez problemu przetworzyć energię słoneczną na elektryczną. W ten sposób zasilimy wszystkie urządzenia w naszym domu.

Dodatkowo inwestując w fotowoltaikę mamy pewność, że korzystamy z ekologicznego prądu pochodzącego z odnawialnego źródła energii, czy li słońca. Dzięki temu dbamy o nasze środowisko nie produkując dwutlenku węgla.

Instalacja fotowoltaiczna jest również bezpieczna i praktycznie bezobsługowa. Już od zakończenia jej montażu zacznie ona produkować dla nas energię elektryczną ze słońca. Wykorzystując odpowiednie rozwiązania możemy wykorzystać wyprodukowane nadwyżki prądu nawet w nocy.

Ponadto warto pamiętać, że panele fotowoltaiczne są bardzo trwałe. Wytrzymują one nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Dodatkowo ich efektywność jest bardzo wysoka i to na przestrzeni wielu lat. Pierwszy stworzony panel fotowoltaiczny działa aż do dnia dzisiejszego. Producenci dają także gwarancję na panele fotowoltaiczne nawet do 25 lat.

Oczywiście najważniejszą korzyścią z fotowoltaiki jest oszczędność na rachunkach za prąd. Dzięki odpowiedniemu projektowi instalacji jesteśmy w stanie pokryć zapotrzebowanie naszego domu na prąd w 100%. Zazwyczaj panele produkują więcej prądu niż tak naprawdę wykorzystujemy, dlatego energia ta jest przekierowywana do magazynu w sieci. W ten sposób podczas zimowych i jesiennych miesięcy jesteśmy w stanie korzystać z nadmiarów wyprodukowanego prądu.

Dofinansowania

Decydując się na instalację fotowoltaiczną możemy także skorzystać z dofinansowań oraz ulg, dzięki którym możemy spodziewać się szybszego zwrotu inwestycji. Okres ten może się skrócić nawet do 6-8 lat. Jest to więc rozwiązanie, które w przyszłości całkowicie może zredukować wysokość naszych rachunków za prąd.

Co warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia projektu instalacji fotowoltaicznej?

Przede wszystkim trzeba ustalić jaka moc ogniw fotowoltaicznych będzie dla naszego domu najlepsza. Następnie warto sprawdzić nachylenie połaci naszego dachu, orientację względem południa, występujące zacienienie na naszej działce oraz technologię, która została użyta w panelach. Warto również przewidzieć, jakie urządzenia będziemy wykorzystywać w przyszłości (na przykład samochód elektryczny), aby maksymalnie pokryć zapotrzebowanie energetyczne w naszym domu.