UM Kielce: Nauka zawodu w Ogrodzie Botanicznym
Nauka zawodu ogrodnika, terapia i możliwość obcowania z przyrodą. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Kielcach rozpoczną praktyki w Ogrodzie Botanicznym.
Umowę w tej sprawie podpisali dziś dyrektor Geonatury Kielce Mirosław Hejduk oraz Grzegorz Czapla, dyr. Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Kielcach, działającej przy ul. Szkolnej 29. W wydarzeniu uczestniczyli zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki oraz uczniowie i nauczyciele placówki.
Współpraca pomiędzy Ogrodem Botanicznym, a szkołą będzie polegać na organizacji praktyk wspomaganych dla uczniów klas Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 3, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 w Kielcach. Uczniowie, będą mogli się uczyć urządzania terenów zielonych pod okiem zarówno swoich nauczycieli, jaki i pracowników Ogrodu Botanicznego.
- Pomysł powstał trochę spontanicznie i po moich obserwacjach. To są wspaniałe dzieciaki, które w swojej szkole mają zajęcia przysposabiające do pracy z bardzo pokrewnej dziedziny czyli urządzania terenów zielonych, dlatego zaprosiliśmy szkołę do współpracy. Tym bardziej, że chyba nie ma lepszego miejsca do prowadzenia takich praktyk niż nasz jedenastohektarowy ogród podkreślił Mirosław Hejduk dyrektor Geonatury Kielce.
Bezpłatne praktyki wspomagane będą realizowane dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w formie grupowej. Umowa została zawarta na czas określony od 1.06. do 30.06.2022 roku.
- Ta umowa daje nam możliwość wyjścia z uczniami poza teren szkoły, gdzie wcześniej nabyte umiejętności, będą mogli zrealizować na terenie prawdziwego zakładu pracy powiedział Grzegorz Czapla, dyr. Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Kielcach.
- Przygotowujemy uczniów do radzenia sobie na rynku pracy. Staramy się, aby nabywali takich umiejętności, które przydadzą się im później w życiu. Ta umowa daje im na to szansę, że będą mogli sprawdzić się nie tylko w szkolnym ogrodzie, ale również tutaj, gdzie będą mogli normalnie pracować podkreśliła Dorota Stradomska-Wrońska, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Kielcach.
- Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Chciałbym pogratulować dyrektorom, którzy zainicjowali tę współpracę, bo ona będzie korzystna przede wszystkim dla uczniów. Ten pomysł to nowość w Kielcach, myślę, że będzie to jakiś przykład do naśladowania być może dla innych szkół, do czego też oczywiście będziemy zachęcać powiedział Marcin Chłodnicki zastępca prezydenta Kielc.
To pierwsza tego typu umowa o współpracy podpisana pomiędzy Geonaturą Kielce Ogrodem Botanicznym, a placówką szkolną. Choć jak zapewnia dyrektor Mirosław Hejduk w planach jest poszerzenie oferty edukacyjnej Geonatury Kielc oraz różnego rodzaju działania promocyjne, w które chcą się zaangażować niektóre kieleckie placówki kulturalne oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,24351,nauka-zawodu-w-ogrodzie-botanicznym.html
Ostatnie Artykuły

Upał nie zatrzymał Święta Kielc. Sobota przyniosła muzykę, tłumy i nocne granie

Młodzi wokaliści podbili Kielce. Finał „Sceny dla Ciebie” przyniósł moc niespodzianek

Na basenie przy Szczecińskiej kolejka od rana. Weekend wejścia są darmowe

Na skuterze wodnym z 3 promilami i sądowym zakazem - interwencja w Cedzynie

Opera, teatr i taniec na ulicach Kielc. Święto zaczęło się z rozmachem

Osiem nagród dla ludzi kultury. Wyróżnienia wręczono w Kielcach

Miliony na drogi i chodniki. Komisja przed sesją rozpisała nowe plany

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Na Bp. Kaczmarka nie będzie gdzie zostawić auta. Służby wchodzą do sprzątania

W Kielcach zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie ruszyli na wakacje

Wakacyjne godziny w kieleckiej bibliotece. Sprawdź, kiedy po książki 📚

Policyjni wodniacy już patrolują akweny. Jeden błąd może kosztować życie

W Zgórsku sport znów połączył uczestników. Do rywalizacji stanęło 120 osób
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach - kontakt, godziny, zwiedzanie i oferta edukacyjna
- Parafia Niepokalanego Serca NMP w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Kielcach-Podhalu - kontakt, historia, grupy parafialne
- Urząd Miasta Kielce - kontakt, wydziały, godziny i rejestracja online
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach - kontakt, filie, karta i godziny
- Świętokrzyski Urząd Skarbowy w Kielcach - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
