Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

W sobotę, 25 września w Wojewódzkim Domu Kultury zabrzmią patriotyczne nuty za sprawą koncertu pn. „Ku czci walczących. Lech Makowiecki patriotycznie”. Na scenie oprócz gwiazdy wieczoru zaprezentują się również Marszałkowska Orkiestra Dęta oraz Studio Tańca i Stylu Rewanż.

Koncert zaplanowany jest na ostatnią sobotę września i stanowi konytuację wydarzeń z poprzedniego miesiąca. Odbyła się wówczas trzecia edycja Rajdu Rowerowego, w który w tym roku zaangażowały się aż cztery powiaty: kielecki, włoszczowski, konecki i jędrzejowski.

Muzyczne spotkanie o godzinie 18.00 otworzą tancerze ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego. Po nich na scenę wkroczą instrumentaliści z Marszałkowskiej Orkiestry Dętej. Głównym punktem wieczoru będzie występ Lecha Makowieckiego wraz z Grupą ZAYAZD.

Lech Makowiecki to polski poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta i felietonista. Na swoim koncie ma m.in. Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Odznakę Honorową Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego.

Patriotyczny koncert odbędzie się w sali widowiskowej WDK-u. Wstęp na wydarzenie będzie możliwy za okazaniem zaproszeń.

Lech Makowiecki. Z wykształcenia - inżynier budowy okrętów; z wyboru - bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista ("Sieci", "GPC"). Lider zespołu "ZAYAZD", admirator Mickiewicza (płyta „Zayazd u Mistrza Adama"), piewca tradycyjnego modelu rodziny (album "Ja jestem twój dom"), fan Józefa Piłsudskiego i JP II. Sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (patrz - autorskie płyty: "Katyń 1940", "Patriotyzm", "Obudź się, Polsko”, „Niepodległa" oraz tomiki wierszy: „Pro publico bono”, "Ja tu zostaję”, „Niepodległa"). Prowadzi cykliczne autorskie audycje słowno-muzyczne w radiowej Jedynce pt. "Wieczór z Historią".

Więcej na www.lechmakowiecki.pl

Zespół ZAYAZD - grupa country-folk, powstała po rozpadzie zespołu „BABSZTYL” w 1986r. Trzon zespołu to Bożena Makowiecka (śpiew), Lech Makowiecki (śpiew, gitary) i Leszek Bolibok (skrzypce, altówka). Zespół jest gwiazdą Pikników Country w Mrągowie, nagrał wiele kaset, płyt analogowych i płyt CD, z czego najważniejsze to autorskie krążki „Wypij do dna!” (polski country-folk) i „Mój dom, mój świat” (ballady familijne), „Kolędy” (polskie pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w konwencji country-folk) oraz poetycko-ludyczny album „Zayazd u Mistrza Adama” (m.in. biesiadne wiersze Mickiewicza, wersje rockowe ballad Moniuszki i ...Chopina! Program doskonały zarówno na imprezy plenerowe jak i kameralne.

Więcej na www.zayazd.pl

plakat koncertu