Jak skutecznie unieważnić kredyt frankowy?

Osoby, które lata temu wzięły kredyt hipoteczny we frankach, w końcu mogą realnie ubiegać się o swoje prawa. Od jakiegoś czasu frankowicze mają bowiem możliwość wnioskowania o unieważnienie umowy kredytu, a także o odfrankowanie kredytu. Dowiedzmy się więc, czy to rozwiązanie przynosi realne korzyści i sprawdźmy, jak znaleźć odpowiednią kancelarię frankową w Kielcach. 

Unieważnienie umowy kredytowej — co to oznacza?

Unieważnienie umów kredytowych to rozwiązanie, które jest dla frankowiczów szansą na pozbycie się problemu spłacania niebotycznie wysokich rat. Korzysta z niego obecnie coraz więcej osób. Na czym to właściwie polega? Po wydaniu wyroku, sąd całkowicie unieważnia umowę kredytu. Oznacza to, że od tamtej pory traktowana jest, jakby zupełnie nie została zawarta. Od tego czasu, umowa ta nie może być przedmiotem żadnej innej sprawy, co oznacza, że nie może także wywołać już żadnych skutków prawnych. Zupełnie tak, jakby jej nigdy nie było. 

A co, gdy wyrok unieważnienia umowy kredytowej zapadnie już po spłacie zobowiązania? W takiej sytuacji frankowiczowi na mocy przepisu o bezpodstawnym wzbogaceniu z Kodeksu Cywilnego, przysługuje prawo do roszczenia o zwrot spłaconych środków, jako świadczenia niezależnego. 

Sprawy związane z unieważnieniem umowy kredytu frankowego należą do bardzo trudnych. Często ciągną się przez długi czas. Warto bowiem pamiętać, że po drugiej stronie stoi ''przeciwnik'', który ma niemal nieograniczone możliwości finansowe. W końcu banki to niezwykle majętne instytucje. Dlatego też, jeśli chcemy mieć szansę na wygranie takiej sprawy, potrzebna będzie nam naprawdę dobry adwokat z Kielc z kancelarii frankowej. 

Unieważnione umowy kredytowe w praktyce

Wiemy już jak działa unieważnienie kredytu. Ale czy w praktyce złożenie pozwu ma w ogóle sens? Czy takie sprawy mogą zakończyć się pozytywnie dla frankowiczów? Jak najbardziej! W sprawach frankowych wygrywa obecnie coraz więcej osób. O jednej z tak właśnie rozstrzygniętych spraw można przeczytać w bardzo ciekawym artykule na https://www.emkielce.pl/miasto/kredyty-frankowe-kielczanka-wygrala-sprawe-sadowa-z-bankiem-202106141221

Unieważnienie kredytu frankowego — korzyści i ryzyko 

Unieważnienie kredytu to rozwiązanie stworzone po to, by pomóc frankowiczom. Jest naprawdę wiele korzyści, jakie płyną z tego powodu. Unieważnienie zobowiązania sprawia między innymi, że kredytobiorca może wnioskować o wykreślenie danej hipoteki z ksiąg wieczystych. Co więcej, tak jak już zresztą wiemy, uprawnia to także do zażądania zwrotu wszelkich kosztów oraz rat kapitałowo-odsetkowych. Najważniejszą jednak zaletą unieważnienia kredytu frankowego jest oczywiście pozbycie się problemu w postaci spłaty ogromnych rat. To z kolei daje wolność i poczucie ulgi. 

Warto jednak pamiętać, że rozwiązując umowę kredytową, ponosi się również pewne ryzyko. Największym jest to, że po przegranej sprawie bank będzie chciał odwoływać się od decyzji i odzyskać kwotę przekazanego kredytu. W takiej sytuacji można spodziewać się kolejnego postępowania sądowego. 

Pomoc frankowiczom — gdzie szukać pomocy? 

Jak znaleźć najlepszego specjalistę oferującego pomoc frankowiczom? Okazuje się, że nie jest to wcale takie trudne. Obecnie powstaje bowiem coraz więcej kancelarii frankowych, które zajmują się głównie takimi właśnie sprawami. Przede wszystkim warto postawić na sprawdzonego adwokata, który zna się na rzeczy i spraw frankowych ma już za sobą wiele. Z takim specjalistą u boku unieważnienie kredytu jest naprawdę możliwe!