Występy artystów z powiatu kieleckiego zdominują Powiatowy Dzień Babci i Dziadka Osób Starszych i Samotnych. Wydarzenie organizuje 21 stycznia Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z biskupem Marianem Florczykiem, a odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Zafascynowany tradycją i folklorem świętokrzyskim Zespół Pieśni i Tańca Wierna Rzeka przez ponad dekadę nieodłącznie jest obecny na ważnych wydarzeń kulturalno-patriotycznych. Ma na swoim koncie liczne sukcesy i wiele występów, jak choćby na Powiatowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku oraz podczas Buskich Spotkań z Folklorem. Oprócz tego artyści Wiernej Rzeki wielokrotnie stawali na podium przeglądów w Chmielniku.

Muzycy dumnie reprezentują powiat kielecki w kraju i poza jego granicami. Swoimi występami uświetnili również m.in. Europejskie Dni Kultury w Serbii, Dni Europy w Winnicy na Ukrainie oraz Targi Rolne w Plauen w Niemczech. Jednocześnie członkowie Zespołu Wierna Rzeka wychowali kolejne pokolenia młodych muzyków, przekazując wiedzę i umiejętności muzyczne, podtrzymując w ten sposób niezwykle bogatą tradycję ludową województwa świętokrzyskiego.

- Przede wszystkim „power” się liczy. W muzyce musi być serce i wtedy już wszystko idzie „z górki” - mówi Stanisław Śliwa z Zespołu Pieśni i Tańca Wierna Rzeka.

- To nas bardzo cieszy, że publiczność razem z nami śpiewa, tańczy. To nam daje wielką radość na scenie - przyznaje Teodora Krążek, kierownik zespołu Wierna Rzeka.

Dla naszych seniorów przygotowaliśmy słodki poczęstunek, a wspólnie spędzony czas umilą im występy artystyczne. W trakcie spotkania wystąpią także: Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Żeromszczyzna, Marysia Sadrak wraz z Przyjaciółmi.