Czy zabawki z serii Masza i Niedźwiedź mogą zainteresować współczesne dziecko?

W dobie wszechobecnej cyfryzacji i dostępu do Internetu dzieci coraz częściej, zamiast tradycyjnych zabawek, preferują gry komputerowe lub rozrywki oferowane przez popularne smartfony. Już kilkuletnie maluchy potrafią lepiej obsługiwać urządzenia elektroniczne, aniżeli ich rodzice. Narażenie na intensywne bodźce sprawia, że pociechy są nadmiernie pobudzone i mogą mieć późniejsze problemy z nauką, czy opanowaniem emocji.

Dlatego też producenci zabawek coraz częściej wychodzą z ofertą obejmującą klasyczne, manualne zabawki posiadające m.in. walory edukacyjne. Przykładem mogą być gadżety ze znanej bajki o dziewczynce i jej nietypowym przyjacielu. Czy takie zabawki mają szansę rywalizować z innowacyjną rozrywką? Dlaczego warto je kupować? Podpowiadamy!

Kim jest Masza?

Masza, figlarna, blondwłosa dziewczynka, to bohaterka rosyjskiej bajki, która podbiła serca dzieciaków na całym świecie. Jej najlepszymi przyjaciółmi są okoliczne zwierzaki, zwłaszcza duży niedźwiedź mieszkający w leśnej chatce. Relacja dziewczynki z misiem to pełna humoru fabuła, która znacznie odstaje od obecnych konwencji animowanych, ale właśnie dzięki temu ta historia chwyta za serce i budzi bardzo pozytywne emocje. Wraz z falą popularności "Maszy i Niedźwiedzia" zaczęły powstawać ubrania, gadżety i zabawki inspirowane przygodami sympatycznej łobuziary, a dzieci w Polsce doczekały się także rodzimej wersji przekomicznej bajeczki.

Zabawki logiczne i pobudzające koncentrację

Kultowe bajki od zawsze zyskiwały tzw. drugie życie w postaci różnych przedmiotów z danym motywem. Zabawki związane z ulubionymi bohaterami filmów animowanych cieszą się bowiem największym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Każdy mały fan chciałby mieć maskotkę bądź lalkę wzorowaną na animowanym idolu. Idąc tym tropem, twórcy zabawek mają możliwość skutecznego odciągnięcia dzieci od szklanych ekranów. Zabawki z serii Masza i Niedźwiedź to nie tylko pluszaki i figurki, ale także cały szereg gadżetów pobudzających szare komórki. Do tej ostatniej grupy należą m.in. karty do gry, puzzle, planszówki, zagadki logiczne i łamigłówki wykorzystujące motywy z bajki o wesołej Maszy.

Inne edukacyjne zabawki z dziewczynką i misiem

Mądre zabawki mają za zadanie zaktywizować pociechy nie tylko pod kątem umysłowym, ale także motorycznym i manualnym. Dlatego też dla najmłodszych dzieci powstają zabawki sensoryczne, które wydają z siebie dźwięki. Starsze dzieci zachwycają się z kolei zabawkami konstruktorskimi wzorowanymi na klockach typu lego z figurkami i elementami budowli jak np. leśny domek, szpital, czy gabinet weterynaryjny z Maszą. Wybór zabawek ze znanymi postaciami może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę i doskonałym sposobem na redukcję czasu spędzanego przed komputerem.