Przybywa darczyńców, którzy zdecydowali się wziąć udział w wielkanocnej zbiórce żywności i artykułów chemicznych prowadzonej w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Zebrane produkty trafią jeszcze przed świętami do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.

Kolejne transporty z paczkami dla naszych Rodaków na Litwie docierają do Starostwa Powiatowego w Kielcach. W akcję „Wielkanocna Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”, której inicjatorem jest starosta kielecki Mirosław Gębski włącza się coraz więcej darczyńców. Seniorzy, szkoły, KGW, strażacy, urzędy, GOPS-y okazali wielkie serce dostarczając paczki wypełnione po brzegi produktami z długim terminem ważności oraz środkami czystości. Produkty odbierali starosta kielecki Mirosław Gębski, członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach - Stefan Bąk i Cezary Majcher, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Kielcach Dominika Kąsek.

Ryż, kasza, makaron, cukier, olej czy środki czystości dla naszych Rodaków na Wileńszczyźnie są często nieosiągalne. Dlatego liczy się każdy, nawet najmniejszy gest, szczególnie przed Świętami Wielkanocnymi. Nie mamy wątpliwości, że niejeden Polak mieszkający na Wschodzie ciepło pomyśli o Ojczyźnie, gdy otworzy paczkę z darami. Dziękujemy za wsparcie darczyńcom: Klub Seniora Krajno, Klub Seniora Suków, Klub Seniora+ i Klub Seniora z Rakowa, Klub Seniora "Zawsze Młodzi" Morawica, Chęciński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Technikum nr 6 Nowa Słupia, Gmina Masłów, GOPS Masłów, KGW Masłów, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Masłowie, OSP Piekoszów.

- Przywieźliśmy dużo rzeczy, oleje,makarony, konserwy, cukier, mąkę i artykuły chemiczne- wylicza Zofia Godzisz prezes Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” w Morawicy. - Nasi seniorzy zawsze dzielą się z kimś- dodaje.

- Już kolejny raz włączyliśmy się w akcję. Przywieźliśmy dużo rzeczy z długim terminem ważności i chemię. Jak zobaczyliśmy na filmie prezentowanym w starostwie łzy szczęścia naszych rodaków, gdy dostali produkty na Święta Bożego Narodzenia nie mogliśmy także teraz pozostać obojętni. Cały nasz uniwersytet dokłada swoją cegiełkę pomocy na Wielkanoc dla rodaków na Wileńszczyźnie - mówiła Zofia Puchała prezes Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Nasza szkoła chętnie włącza się w akcje pomocowe. Chcemy wesprzeć Polaków na Litwie, dlatego przywieźliśmy produkty spożywcze - mąkę, cukier, konserwy, makarony, ryż, kaszę- takie podstawowe produkty wykorzystywane na co dzień - mówiła Anna Iwańska nauczycielka z Technikum nr 6 w Nowej Słupi.

Przypominamy, że zbiórka kończy się poniedziałek, 20 marca. Pomoc skierowana jest do osób potrzebujących, ubogich, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej..W ramach zbiórki koleżeńskiej wśród pracowników urzędu Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz jednostek organizacyjnych powiatu zbierana jest długoterminowa żywność i artykuły chemiczne. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą i mogą jeszcze pomóc, aby przywozili produkty do kieleckiego starostwa! Produkty można zostawiać w specjalnym pojemniku oznaczonym plakatem akcji. Znajduje się on na poziomie 0 przy Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Kielcach.