W dniu 14 września Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach „Otwarte Serca” zorganizowało na terenie DPS w Łagiewnikach „XIII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych”. Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Kielcach. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.

Udział w zawodach potwierdziły drużyny reprezentujące placówki z terenu województwa świętokrzyskiego, tj.: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgórsku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Sędku, Warsztaty Terapii zajęciowej w Gnojnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zreczu Dużym, Dom Pomocy Społecznej w Zborowie, Dom Pomocy Społecznej w Pińczowie, Dom Pomocy Społecznej w Słupi, Dom Pomocy Społecznej w Bejscach, Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach.

Otwarcia turnieju dokonał członek Zarządu, który podziękował organizatorom za kolejną edycję Turnieju, a zawodnikom w imieniu swoim, Zarządu Powiatu i Starosty Kieleckiego życzył dobrej zabawy i sukcesów w tegorocznych rozgrywkach.

Turniej rozgrywany był w kategoriach kobiet i mężczyzn z podziałem na II grupy uwzględniające zaawansowanie zawodników. Dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom wręczył dyrektor Domu Jerzy Kulpiński.

W bieżącym roku na podium stanęli:
- w kategorii kobiet:
I miejsce - Agnieszka Skórska - DPS w Słupi,
II miejsce - Aleksandra Krzemińska - DPS w Bejscach,
III miejsce - Magdalena Pyczek - WTZ w Zgórsku
- w kategorii mężczyzn - grupa I:
I miejsce - Kamil Grabka - DPS w Łagiewnikach,
II miejsce - Wiesław Biskup - WTZ w Gnojnie,
III miejsce - Krzysztof Linek - WTZ w Gnojnie,
- w kategorii mężczyzn - grupa II:
I miejsce - Stanisław Kaletka - DPS w Pińczowie,
II miejsce - Łukasz Balcerowski - DPS w Pińczowie ,
III miejsce - Dariusz Janas - DPS w Łagiewnikach

Źródło: Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach