W niedzielę, 17 września, w Krajnie-Parcele (gm. Górno) już po raz dziewiąty odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Dzień Pieroga. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Górnie i gmina Górno. Na ten dzień przybyło wielu smakoszy i miłośników tej potrawy. Wszyscy mogli skosztować popisowych dań pań z KGW z Gminy Górno.

W Dniu Pieroga w Krajnie-Parcele brali udział starosta kielecki Mirosław Gębski oraz Poseł na Sejm -Mariusz Gosek.

Jak co roku zorganizowano konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi Gminy Górno. Do wspólnej rywalizacji stanęły Koła Gospodyń Wiejskich oraz Gminne Koło Gospodarzy. Dodatkową atrakcją był konkurs lepienia pierogów., w którym wziął udział starosta Mirosław Gębski wraz z zespołem - KGW Skorzeszanki. Nie mieli sobie równych i ostatecznie wygrali zmagania kulinarne i pokonali pozostałe trzy drużyny.
Zgromadzeni mieli okazję zobaczyć występy lokalnych talentów. Swoje umiejętności zaprezentowały zespoły ludowe oraz młodzi artyści z gminy Górno. Nie zabrakło także występów Pań z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Kapeli Gospodarzy, którzy dostarczyli wszystkim niezapomnianych muzycznych chwil.
Dla najmłodszych przygotowano zabawy, animacje i dmuchańce. Wszyscy chętni mogli również w tym dniu oddać krew.

Dzień Pieroga zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.