Starostwo Kielce: Gęsina królowała w Chmielniku w Święto Niepodległości
Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku zwyciężył w konkursie kulinarnym Smaki Gęsiny”, który odbył się w Chmielnickim Centrum Kultury w ramach Święta Niepodległości. W wydarzeniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.
11 listopada w Chmielniku świętowano patriotycznie, ale było też bardzo smacznie, w myśl popularnego przysłowia Na św. Marcina najlepsza gęsina. Takie też hasło przyświecało konkursowi kulinarnemu Smaki Gęsiny, który już po raz 12 odbył się w Chmielnickim Centrum Kultury. W tym roku o tytuł najlepszej rywalizowało 10 potraw z gęsiny przyrządzonych na różne sposoby.
Poziom konkursu co roku jest wysoki, a jury ocenia nie tylko smak potraw. Ważny jest też wygląd, aranżacja stołu, czy estetyka podania. Jury z zawodowymi szefami kuchni w składzie nie miało łatwego zadania, bo wszystkie konkursowe potrawy z gęsiny prezentowały się bardzo smakowicie, a to tylko świadczy o wyjątkowych umiejętnościach kulinarnych przyrządzających te rarytasy z polską gęsią w roli głównej.
I miejsce Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku za Nadziewane, zakręcane i z kapustą serwowane”
Oprócz dyplomu i nagrody pieniężnej otrzymał także nagrodę w postaci żywej gęsi!
II miejsce KGW Niestachów za Gęsie piki w sosie własnym z puree ziemniaczanym”
III miejsce KGW Gnojno za Pasztet z gęsiny z dynią”
Wyróżnienie dla KGW Młodzi Duchem za Gulasz z żołądków gęsich”
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !!!
Konkurs kulinarny uświetnił występ Zespołu Ludowego Źródło Sanicy ze Śladkowa Małego oraz młodych artystów z Chmielnickiego Centrum Kultury.
Fot. Chmielnickie Centrum Kultury
Starostwo Powiatowe w Kielcach, powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Gesina-krolowala-w-Chmielniku-w-Swieto-Niepodleglosci/idn:12015
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Na pływalni Foka szkolne emocje, a SP 28 wyszła z największym łupem

Wojny walutowe i celowe osłabianie waluty czyli dlaczego państwom zależy na słabym złotym oraz jak cierpi na tym siła nabywcza pieniądza

Spadek kradzieży, więcej interwencji i ogromne mienie ocalone przez służby

Wiersze wróciły do Chmielnika i zamieniły spotkanie w czułe wspomnienie poetki

Młodzi pływacy rozgrzali Jurajską. Turniej Pięciu Pływalni nabiera tempa

Młodzi artyści znów wyjdą na Rynek. Festiwal w Kielcach szuka nowych głosów

W Chęcinach zapadły decyzje, które mogą ustawić inwestycje KOF na lata

Kompleksowa budowa hal stalowych w 2026 roku: Dlaczego warto postawić na generalnego wykonawcę?

Druhowie OSP pokazali liczby, które mówią więcej niż deklaracje

W Hali Legionów ruszają zajęcia, które mają rozruszać seniorów

Planszówki rozkręciły wiosnę w Kielcach - WBP zapełniła się do wieczora

Telefon z banku kosztował kielczankę oszczędności - 23-latek trafił do aresztu

Staszic wraca do Kielc z wizją Europy, która nadal zaskakuje

