Starostwo Powiatowe w Kielcach: Wyniki konkursu „Tajemniczy świat owadów”
Kreatywność i entomologia idą w parze – młodzi adepci sztuki pokazują swoje zdolności w unikatowym konkursie!
  • Ekologiczna edukacja w Powiecie Kieleckim przynosi owocne wyniki.
  • Młode talenty w grupie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych wyróżnione za prace o owadach.
  • Nagrody za najbardziej oryginalne prace zostaną wręczone w marcu 2024 roku.

W ramach działalności na rzecz środowiska, Powiat Kielecki zainicjował projekt "Dla Ziemi, dla siebie", który zaowocował barwnym konkursem odkrywającym "Tajemniczy świat owadów". Nie bez przyczyny nasze maluchy oraz uczniowie podstawówek zanurzyli się w mikrokosmosie natury, tworząc dzieła, które zwróciły uwagę jury na wyjątkowość i różnorodność owadów. Dotyk wyobraźni młodych artystów był oceniany przez ekspertów z dziedziny ekologii i edukacji.

W kategorii przedszkolaki i najmłodsze roczniki szkół podstawowych laureatami zostali m.in. przedszkolaki z grupy "5-latki" ze Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie, które zdobyły I miejsce, natomiast II miejsce przypadło klasie "0" ze Szkoły Podstawowej w Zbelutce. W kategorii uczniów klasy I-III, I miejsce zajął IIa z Łopuszna, a II miejsce przypadło klasie pierwszej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedzynie. Twórcze podejście do tematu owadów pozwoliło na stworzenie prac, które zdumiewają swoją oryginalnością i świadczą o zrozumieniu znaczenia tych małych istot w ekosystemie.

Wszystkich laureatów, których prace oczarowały jurorów swoją kreatywnością, czeka uroczystość wręczenia nagród. Ceremonia odbędzie się w starostwie, a szczegółowy termin zostanie przekazany telefonicznie. To ważne wydarzenie będzie nie tylko okazją do świętowania, ale także do zwrócenia uwagi na znaczenie edukacji ekologicznej wśród najmłodszych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom składamy najserdeczniejsze gratulacje!


Na podst. Starostwo Powiatowe w Kielcach