Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kieleckiego
Święto futbolu pod dachem – emocje piłkarskie wzbudziły ducha rywalizacji w młodych sportowcach!
  • Podsumowanie turnieju piłkarskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku.
  • Wyniki i klasyfikacja końcowa pięciu zespołów szkół ponadpodstawowych.
  • Uroczyste wręczenie pucharów i piłek przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Gdy zimowa aura utrudnia rozgrywki na otwartym stadionie, młodzi adepci futbolu przenoszą swoją pasję do hali sportowej. Tak właśnie było 7 lutego 2024 roku, kiedy to hala sportowa w Chmielniku zamieniła się w arenę zmagań dla zespołów reprezentujących szkoły ponadpodstawowe naszego powiatu.

Zmagania pięciu drużyn odbywały się w duchu fair play i sportowej rywalizacji. Wśród uczestniczących zespołów znalazły się szkoły z Łopuszna, Chęcin, Chmielnika, Bodzentyna oraz Zagnańska. Swoją przewagą taktyczną i kondycyjną, na parkiecie hali zaprezentowała drużyna z Łopuszna, która pewnie zdobyła pierwsze miejsce, nie oddając rywalom nawet punktu.

Za nami turniej, który pokazał, że sportowa ambicja i dążenie do zwycięstwa są wśród młodych ludzi niezwykle silne. Oto jak przedstawiała się tabela po zakończeniu zmagań:

  1. Powiatowy Zespół Szkół ŁOPUSZNO – triumfatorzy turnieju
  2. Powiatowy Zespół Szkół CHĘCINY – godni srebrni medaliści
  3. Powiatowy Zespół Szkół CHMIELNIK – zdobywcy brązowego podium
  4. Powiatowy Zespół Szkół BODZENTYN – tuż za podium
  5. Zespół Szkół Leśnych ZAGNAŃSK – ambitna walka do ostatniego gwizdka

Na pamiątkę sportowych zmagań, uczestnicy turnieju otrzymali puchary oraz piłki, które były gestem uznania ze strony organów powiatu, a zarazem narzędziem do dalszego rozwijania piłkarskich umiejętności. Starostwo Powiatowe w Kielcach, fundator nagród, pokazało tym samym swoje wsparcie dla młodzieżowego sportu.

Cieszymy się, że młode talenty mają możliwość rywalizacji i pokazania swoich umiejętności na tak dobrze zorganizowanych turniejach. Te emocjonujące spotkania na pewno na długo zostaną w pamięci zarówno zawodników, jak i kibiców, którzy z napięciem śledzili każdy mecz. Miejmy nadzieję, że przyszłe rozgrywki przyniosą równie wiele emocji i sportowych wrażeń.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Kielcach