Nocny rozbój w śródmieściu Kielc: policja zatrzymała dwóch sprawców
Spokojna noc w centrum miasta przerwana przez akt przemocy

W centrum naszego miasta doszło do niepokojącego incydentu. 46-letni mężczyzna padł ofiarą rozboju, gdy trzech napastników zaatakowało go w nocy. Interwencja policji doprowadziła do zatrzymania dwóch z nich. Sprawcy zmusili ofiarę do oddania pieniędzy, a całe zdarzenie zakończyło się wizytą poszkodowanego w szpitalu.

  1. Atak na 46-latka w nocy w centrum miasta.
  2. Dwóch z trzech sprawców zatrzymanych przez policję.
  3. Poszkodowany z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala.
  4. Trwa poszukiwanie trzeciego uczestnika napadu.

Do zdarzenia doszło na ulicy Parkowej, gdzie mężczyzna został zaczepiony przez grupę. Po krótkiej sprzeczce doszło do przemocy fizycznej, w wyniku której poszkodowany stracił równowagę i upadł, a napastnicy zabrali mu 600 złotych. Po incydencie ofiara zdołała dotrzeć do pobliskiej stacji benzynowej, skąd wezwała pomoc.

Policjanci z Komisariatu Policji III szybko zajęli się sprawą, zatrzymując dwóch mężczyzn: 46-latka i 42-latka, którym już postawiono formalne zarzuty. Kielecki sąd, na wniosek prokuratury, zadecydował o tymczasowym areszcie dla obu podejrzanych. Akcja poszukiwawcza w celu zatrzymania ostatniego z agresorów nadal trwa.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest zawsze priorytetem i takie wydarzenia są przypomnieniem, że niebezpieczeństwo może czyhać nawet w najspokojniejsze noce. Policja apeluje do świadków zdarzenia o kontakt i współpracę, co może przyspieszyć złapanie uciekiniera oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w społeczności.


Na podstawie: Policja Kielce