Nowy Klub Senior+ powstanie w dawnym budynku SP nr 8
W Kielcach powstanie nowy Klub Senior+, który zostanie ulokowany w dawnym budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. J. Karskiego 26. Seniorzy będą mogli korzystać z różnorodnych udogodnień i zajęć, które mają na celu poprawę ich kondycji fizycznej i samopoczucia. Miasto Kielce pozyskało na ten cel znaczące fundusze, które pozwolą na odpowiednie wyposażenie i adaptację pomieszczeń.
  1. Adaptacja pomieszczeń w dawnym budynku szkoły.
  2. Wyposażenie sali spotkań, gabinetu masażu i sali do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych.
  3. Dofinansowanie działalności trzech już funkcjonujących Klubów Senior+.
  4. Podpisanie porozumień o dofinansowanie z wojewodą świętokrzyskim.

Nowy Klub Senior+ powstanie na parterze dawnej Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. J. Karskiego 26. Przestrzeń ta zostanie zaadaptowana tak, aby spełniała potrzeby osób starszych. Seniorzy będą mieli do dyspozycji m.in. salę spotkań, gabinet masażu oraz salę do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych. Adaptacja obejmie prace budowlane, instalacyjne, elektryczne oraz sanitarne, co zapewni komfort użytkowania.

Miasto Kielce otrzymało 170 tys. zł z Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2021-2025 Edycja 2024 Moduł I „Utworzenie lub wyposażenie Klubu Senior+”. Środki te pozwolą na wyposażenie sali spotkań w stoły, krzesła, telewizor i komputer. Ponadto w klubie znajdzie się aneks kuchenny, łazienka i szatnia, co dodatkowo podniesie komfort korzystania z obiektu.

W sali do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych seniorzy będą mogli korzystać z różnorodnych sprzętów sportowych, takich jak rower magnetyczny, bieżnia, drabinki, maty do ćwiczeń, stół do tenisa, hantle i piłki. Sala ta będzie największa, zajmując powierzchnię prawie 80 m kw., co umożliwi organizowanie zajęć dla większych grup.

Dodatkowo, miasto pozyskało dotację na dofinansowanie działalności trzech już funkcjonujących Klubów Senior+ przy ulicach Krzemionkowej 1, Warszawskiej 151 i Naruszewicza 23. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie transportu na wyjazdach integracyjno-edukacyjnych, zakup materiałów do terapii, kącików kosmetycznych oraz kulinarnych, a także na wynagrodzenia pracowników.

W dniu 5 czerwca 2024 roku dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, Magdalena Gościniewicz, w imieniu Miasta Kielce podpisała z wojewodą świętokrzyskim porozumienie o dofinansowanie zadania realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2024 Moduł I „Utworzenie lub wyposażenie Klubu Senior+”. Dofinansowanie obowiązuje od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2024 roku, a dla nowego klubu przy ul. Karskiego od 1 czerwca 2024 do 31 grudnia 2024 roku.


UM Kielce