Scyzoryki Festiwal 2024: Zgłoszenia trwają do 20 lipca
Rozpoczęły się zgłoszenia do 16. edycji Nagród Muzycznych „Scyzoryki Festiwal 2024”. To doskonała okazja dla niezależnych artystów muzycznych z całej Polski, aby zaprezentować swoje talenty i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Fundacja Scyzoryki oraz Miasto Kielce serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wyjątkowa okazja dla niezależnych twórców muzycznych

Festiwal „Scyzoryki” to coroczne święto muzyki, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników i widzów. Jest to nie tylko konkurs, ale również platforma umożliwiająca debiutującym artystom zaprezentowanie swojego autorskiego repertuaru przed szeroką publicznością. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo emocjonująco, a organizatorzy mają nadzieję na odkrycie kolejnych muzycznych talentów.

Kto może wziąć udział i jak się zgłosić?

Do udziału w festiwalu mogą zgłaszać się zarówno soliści, jak i zespoły muzyczne z całej Polski. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego, autorskiego repertuaru oraz gotowość do wystąpienia na żywo podczas Koncertu Finałowego. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca, a formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie festiwalu. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać wraz ze zdjęciem i nagraniem utworu na adres wskazany przez organizatorów.

Proces wyboru uczestników i nagrody

Komisja Konkursowa spośród wszystkich zgłoszeń wybierze sześciu najlepszych artystów, którzy wystąpią w Koncercie Finałowym. Ich występy oceni profesjonalne jury, a zwycięzca otrzyma nagrodę Grand Prix w wysokości 3000 zł oraz statuetkę Scyzoryka. Dodatkowo, wszystkie sześć zakwalifikowanych propozycji zostanie poddanych głosowaniu internautów na Facebooku, gdzie za pomocą „lajków” wyłoniony zostanie laureat Nagrody Publiczności, który otrzyma 1000 zł.

Finałowy koncert i głosowanie publiczności

Koncert Finałowy, który odbędzie się 7 września, będzie kluczowym momentem festiwalu. To wtedy wybrani artyści zaprezentują swoje umiejętności na żywo, walcząc o uznanie jury i publiczności. Głosowanie internautów na Facebooku to dodatkowa okazja dla fanów, aby wspierać swoich ulubionych wykonawców i mieć wpływ na ostateczny wynik konkursu.

„Scyzoryki Festiwal 2024” to nie tylko konkurs, ale również święto dla miłośników muzyki i okazja do odkrycia nowych talentów. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału i wspólnego celebrowania muzycznego talentu.


Według informacji z: UM Kielce