Spotkanie informacyjne o dotacjach na wymianę kopciuchów już w poniedziałek

W najbliższy poniedziałek mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu poświęconym miejskim dotacjom na wymianę nieefektywnych źródeł ogrzewania, popularnie nazywanych kopciuchami”. To doskonała szansa, aby dowiedzieć się, jak można poprawić jakość powietrza w naszym mieście oraz uzyskać wsparcie finansowe na ten cel.
- Spotkanie informacyjne dla mieszkańców
- Warunki ubiegania się o dotacje
- Znaczenie wymiany źródeł ogrzewania dla środowiska
Spotkanie informacyjne dla mieszkańców
16 września o godzinie 18:00 w Przedszkolu Samorządowym nr 18 przy ulicy Malików 3 odbędzie się istotne spotkanie, które ma na celu informowanie mieszkańców o dostępnych dotacjach na wymianę źródeł ciepła. To wyjątkowa okazja dla wszystkich zainteresowanych, aby poznać szczegóły dotyczące programu wsparcia. Spotkanie skierowane jest do osób, które pragną zmienić sposób ogrzewania swoich domów i mieszkań oraz przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym regionie.
Warunki ubiegania się o dotacje
Nabór wniosków o dotacje na wymianę kopciuchów” trwa do 30 września. Warto zaznaczyć, że podczas spotkania pracownicy Wydziału Klimatu, Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kielce będą dostępni, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące warunków, które należy spełnić oraz dokumentacji wymaganej do złożenia wniosku. To szansa, aby uzyskać niezbędne informacje i dowiedzieć się, jak skutecznie przeprowadzić proces wymiany ogrzewania w swoim budynku.
Znaczenie wymiany źródeł ogrzewania dla środowiska
Wymiana starych, nieefektywnych pieców na nowoczesne źródła ciepła jest kluczowym krokiem w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Kopciuchy” są jedną z głównych przyczyn smogu, który wpływa na zdrowie mieszkańców oraz jakość życia w mieście. Dlatego tak ważne jest, aby mieszkańcy skorzystali z dostępnych dotacji, które nie tylko wspierają ich finansowo, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska. Wspólne działania mogą przynieść realne efekty i poprawić jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy.
Wg inf z: Urząd Miasta Kielce
![]()
Ostatnie Artykuły

Z Kielc do Aten po coś więcej niż wynik. 37 osób trenuje do maratonu

Czad latem też groźny. Strażacy z Kielc ostrzegają przed spalinami

Młodzież z Naddniestrza poznaje Kielce i myśli o przyszłości

Batalionów Chłopskich po remoncie. Nowa nawierzchnia i bezpieczniejsze chodniki

W Chmielniku podziękują za plony. Dożynki z konkursem i koncertami

Ponad 2,5 kilometra nowych tras w Kielcach. Finał inwestycji już blisko

Zadłużenie za mieszkanie można odpracować. Szerszy program w Kielcach

Kielecka Dycha wraca na trasę. Zostały 102 wolne miejsca

Miód z miejskiej pasieki już zebrany. Ule powstały z elektroodpadów

Wicestarosta o szpitalnych inwestycjach i nowej placówce w Łagowie

Jednego wieczoru zaćmienie Słońca, Perseidy i sześć planet nad regionem

Graffiti zamiast grzecznych obrazków. Warsztaty dla dzieci w Kielcach

Fałków kupuje szkolny autobus. Połowę kosztów pokryje budżet państwa

Bezpłatne warsztaty taneczne w Kielcach. Cztery dni ruchu dla młodych
Przydatne dane teleadresowe
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kielcach - oferta, zapisy, godziny
- Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach - kontakt, godziny, rejestracja bezrobotnych
- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii
- Muzeum Narodowe w Kielcach - bilety, godziny, oddziały i zwiedzanie
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach - kontakt, godziny, adres
- Sąd Okręgowy w Kielcach - kontakt, godziny, wydziały i załatwianie spraw
