Nowa linia 16 ułatwi dojazd do największego ogrodu działkowego w Kielcach

Od 1 maja mieszkańcy Kielc zyskają nową możliwość wygodnego dojazdu do jednego z największych ogrodów działkowych w Europie. Linia autobusowa nr 16 połączy osiedle Świętokrzyskie z Rodzinnym Ogrodem Działkowym im. Stefana Żeromskiego, znacznie ułatwiając życie działkowcom i okolicznym mieszkańcom.
- Kielce z nowym połączeniem komunikacyjnym do ogrodu działkowego przy ulicy Wschodniej
- Nowa linia autobusowa to duże ułatwienie dla działkowców i seniorów
Kielce z nowym połączeniem komunikacyjnym do ogrodu działkowego przy ulicy Wschodniej
Wielu mieszkańców Kielc od dawna oczekiwało na lepszy dostęp do Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Stefana Żeromskiego, który jest jednym z największych kompleksów tego typu w Europie, liczącym ponad 3600 działek. Teraz ich potrzeby zostały wysłuchane od 1 maja rusza linia autobusowa numer 16, która będzie kursować codziennie, zarówno w dni robocze, jak i weekendy.
Trasa autobusu rozpoczyna się na Osiedlu Świętokrzyskim i prowadzi przez ulice Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Orląt Lwowskich, Jaworskiego oraz Radomską, kończąc bieg na pętli przy ROD na ulicy Wschodniej. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na szybki i wygodny transport bez konieczności korzystania z własnych samochodów.
Nowa linia autobusowa to duże ułatwienie dla działkowców i seniorów
Zanim linia została oficjalnie uruchomiona, przeprowadzono szczegółowe testy trasy pod kątem bezpieczeństwa. Specjaliści z Zarządu Transportu Miejskiego, Biura Mobilności Urzędu Miasta oraz Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych sprawdzili m.in. manewry zawracania na nowej pętli oraz ocenili wpływ otaczającej zieleni na kursujące autobusy.
Na całej trasie pojawiły się nowe przystanki, które zapewnią łatwy dostęp do komunikacji miejskiej nie tylko działkowcom, ale również mieszkańcom pobliskich osiedli. Przejazdy odbywać się będą według standardowej taryfy biletowej obowiązującej w kieleckim ZTM.
Od lat zabiegaliśmy o poprawę komunikacji publicznej w kierunku naszego ogrodu mówi właścicielka działki zlokalizowanej na terenie ROD im. S. Żeromskiego. Nowa linia autobusowa ułatwi dotarcie na działki osobom nieposiadającym własnego transportu, szczególnie seniorom. To bardzo dobra decyzja.”
Szczegółowy rozkład jazdy linii nr 16 jest już dostępny na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach oraz w aplikacji mobilnej, co pozwala mieszkańcom planować podróże z wyprzedzeniem i korzystać z nowego połączenia bez problemów.
Według informacji z: Urząd Miasta w Kielcach
Ostatnie Artykuły

Młodzi mają dostać głos. KCK stawia na nowe partnerstwa

W świętokrzyskich lasach robi się niebezpiecznie. Jedna iskra może wystarczyć

Autobusy wracają na Plac Konstytucji 3 Maja. Majówka z dodatkowymi liniami

Korona gra z Piastem. W centrum Kielc będą zamknięte ulice

W Ogrodzie Botanicznym rusza sezon. Majówka pełna kwiatów i ogniska

Wacław Juszko z wojenną biografią i kieleckim adresem

Majówka w Kielcach bez wszystkich basenów. Dwie pływalnie zostają otwarte

W Kielcach rozmowy z Rwandą wchodzą na nowy poziom

Bajkowe spotkania połączyły pokolenia. Świętokrzyskie projekty zebrały uznanie

Pierwsza karta biblioteczna i wielki start w kieleckiej bibliotece

MOSiR szykuje wakacje w ruchu. Półkolonie wracają do Kielc

Gminne biblioteki dostaną więcej zadań i wsparcie z powiatu

Warszawska wchodzi w remont. Kierowców czekają pasy pod ruchem

