
W sercu Kielc rozbrzmiewa cisza, która maluje obrazy pełne spokoju i natury. Już 8 maja w Galerii Sztuki „Okrąglak” odbędzie się wyjątkowy wernisaż, który przeniesie odwiedzających w świat barw i poezji Macieja Mazurka.
- Kielce zapraszają do Galerii Sztuki „Okrąglak” na niezwykłą wystawę
- Wernisaż pełen muzyki i lokalnych akcentów już 8 maja o godzinie 17
Kielce zapraszają do Galerii Sztuki „Okrąglak” na niezwykłą wystawę
Galeria „Okrąglak”, mieszcząca się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, stanie się miejscem spotkania z twórczością Macieja Mazurka – artysty, który łączy malarstwo z literaturą. Jego najnowsza ekspozycja zatytułowana „Obraz ciszy” to zbiór dzieł inspirowanych polskim pejzażem oraz naturą, które zachwycają stonowaną kolorystyką i głębią emocji.
Maciej Mazurek to absolwent liceum plastycznego oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie studiował polonistykę i historię. Jego artystyczna droga jest nie tylko związana z pędzlem – jest także poetą i krytykiem literackim. W swoich obrazach często oddaje atmosferę małych miejscowości, czerpiąc inspirację z ich ciszy i spokoju.
Wernisaż pełen muzyki i lokalnych akcentów już 8 maja o godzinie 17
Otwarcie wystawy zaplanowano na czwartek, 8 maja o godzinie 17. Wicewojewoda Michał Skotnicki wraz z kuratorką Lucyną Gozdek serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sztuki do udziału w tym wydarzeniu. Pośród prezentowanych prac znajdą się zarówno kameralne pejzaże, jak i imponujące obrazy o dużych formatach, które pozwolą zanurzyć się w świat wyciszenia i refleksji.
Wernisaż uświetni świętokrzyski akcent muzyczny – Jaromir Janicki ze Staszowa wykona piosenki z tekstami samego artysty. To niepowtarzalna okazja, by poczuć magię połączenia malarstwa z poezją śpiewaną, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter wieczoru.
„Maciej Mazurek swoją artystyczną karierę poświęcił malarstwu oraz pisaniu, tworzy bowiem również poezje i jest krytykiem literackim. W swych pracach malarskich inspiruje się naturą i polskim pejzażem, często wyjeżdża do małych miejscowości, by czerpać natchnienie z ciszy i spokoju” – mówiła Lucyna Gozdek, kurator wystawy.
Nie przegap szansy na spotkanie z twórczością pełną harmonii i refleksji – Galeria „Okrąglak” to miejsce, gdzie sztuka ożywa w rytmie ciszy. Zapraszamy do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego już 8 maja o 17:00.
Na podst. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach